Bielizna damska
Moda

Bielizna termoaktywna dla aktywnych kobiet

0 0
Read Time:3 Minute, 16 Second

Wiele kobiet lubi aktywnie spędzać czas. Większość sportów wymaga zakupienia odpowiednich akcesoriów lub odzieży sportowej. O ile kupno butów, topów sportowych czy legginsów wydaje się oczywiste, to o bieliźnie często zapominamy. Jest to duży błąd. Odpowiedniej jakości sportowa bielizna damska znacząco poprawia komfort podczas ćwiczeń oraz co ważniejsze, stanowi dobre zabezpieczenie higieniczne pozwalające na odprowadzanie wilgoci. Poniżej kilka istotnych informacji na temat bielizny termoaktywnej.

Jak działa bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna sprawdza się w różnych warunkach, choć oczywiście istnieje wiele modeli specjalistycznych, które zakładają profesjonalni sportowcy i które są przeznaczone dla konkretnej dyscypliny. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, jakie są właściwości danego modelu. Niektóre modele o wiele lepiej sprawdzą się na wycieczce wysokogórskiej, inne na siłowni, a jeszcze inne podczas maratonu czy jazdy na rowerze. Wracając do głównego pytania, jak działa bielizna termoaktywna? Jakie jest jej zadanie? Otóż jest to specjalnie zaprojektowana bielizna męska i damska, która odprowadza pot, parę wodną ze skóry oraz niweluje nieprzyjemny zapach, sprawiając, że jej użytkownik czuje się bardziej komfortowo podczas aktywności fizycznej. Odprowadzanie nieprzyjemnego zapachu działa poprzez zastosowanie w bieliźnie srebrnych nici. Srebro posiada właściwości antybakteryjne. Co więcej, bielizna termoaktywna utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała, nie pozwalając mu na przegrzanie czy utratę ciepła, np. podczas górskiej wspinaczki w zimie. Dobrej jakości termoaktywna bielizna damska pozwala również na swobodne poruszanie się i chroni skórę przed przetarciami, które mogą pojawić się podczas intensywnego treningu, gdy ciało traci znaczną ilość wody.

Bielizna damska termoaktywna – rodzaje

Wśród głównych typów bielizny termoaktywnej możemy wyróżnić kilka podstawowych kategorii:

  • Bielizna cienka: jej najważniejszą cechą jest ochrona przed promieniami UV oraz lekkość. Jest też bielizną, która najlepiej odprowadza wilgoć. Przeznaczona jest dla osób uprawiających intensywne ćwiczenia. Dobrze sprawdza się w lecie.
  • Bielizna średnia: przeznaczona na wiosnę oraz jesień, w czasie chłodniejszych dni. Najlepiej sprawdza się podczas górskich wycieczek w tych okresach. Dobrze odprowadza wilgoć i można ją stosować zarówno przy intensywnej, jak i umiarkowanej aktywności fizycznej.
  • Bielizna gruba: jest to typowa bielizna stosowana w czasie aktywności zimowej. Chroni przed zimnem. Może być stosowany przy bardzo niskich temperaturach i ostrym wietrze. Odprowadza wilgoć i zabezpiecza ciała przed wyziębieniem. W tej kategorii możemy znaleźć wiele specjalistycznych modeli, które dedykowane są np. alpinistom. Wśród modeli bielizny grubej znajdują się również zabudowane piżamy, które pozwalają na spanie w namiotach podczas długiej wyprawy górskiej.

Jak dbać o bieliznę termoaktywną?

Bielizna termoaktywna jest wytrzymała, przystosowana do różnych warunków pogodowych i różnego typu wysiłku, jednak nie oznacza to, że jest niezniszczalna. Pranie jej w nieprawidłowy sposób może doprowadzić do tego, że przestanie spełniać swoją funkcję. O czym należy pamiętać? Odzież i bielizna termoaktywna wymaga dobrej jakości, delikatnych płynów do prania. Można też stosować proszek do prania, ale należy pamiętać o tym, że proszki często mają mocniejszy skład niż płyny. Najlepiej prac odzież termoaktywną w płynach przeznaczonych do prania odzieży dziecięcej. Można też skorzystać z płatków mydlanych lub środków czyszczących dedykowanych dla odzieży termoaktywnej, choć w tym przypadku opłaca się to głównie w przypadku osób, które posiadają znaczną ilość zestawów bielizny i odzieży termoaktywnej.

Warto sprawdzić instrukcję obsługi pralki. Nowoczesne pralki posiadają długą listę różnych programów do prania, w tym również program dedykowany odzieży delikatnej czy sportowej. Nie wolno prać bielizny termoaktywnej w wysokich temperaturach powyżej 40 stopni Celsjusza. Nie powinno się stosować wybielaczy czy płynów do zmiękczania tkanin (tego typu płyny mogą uszkodzić sploty tkanin).W przypadku zakupu nowego kompletu bielizny termoaktywnej czy innego rodzaju odzieży sportowej warto zapoznać się z instrukcją prania. Niektóre materiały mają specyficzne wymagania dotyczące czyszczenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak poprawnie dbać o bieliznę, warto prać ją ręcznie. Jest to najbezpieczniejsze wyjście.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %