Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać?
Uroda Usługi

Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać?

0 0
Read Time:3 Minute, 37 Second

Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać? Trudno wyobrazić nam sobie współczesną medycynę bez chirurgii plastycznej. Jest to dziedzina, która nieustannie się rozwija. W ostatnich latach coraz częściej możemy usłyszeć o zabiegach przeszczepu twarzy czy kończyn. Na co dzień jednak wykonywane są niewielkie operacje w postaci na przykład korekcji nosa, poprawy ciała czy wszczepienia implantów w celu powiększenia piersi.

Czym jest chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać?
Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać?

Chirurgia plastyczna nazywana jest również chirurgią rekonstrukcyjną albo estetyczną. Nie każdy jednak ma świadomość, że estetyczna zajmuje się nieco innymi technikami operacji. Jest to dziedzina medycyny, która obejmuje między innymi rekonstrukcję oraz korekcję wrodzonych, bądź nabytych wad ciała oraz defektów. Zajmuje się także leczeniem oparzeń, chirurgią rąk, urazami, wszczepianiem implantów, amputacją i wiele więcej.
Chirurgia plastyczna-24 jest bardzo mocno powiązana z laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią, patologią, immunologią, chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, psychiatrą, psychologią, a także rehabilitacją. Szczególnie zajmuje się operacjami związanymi z:

  • nowotworami złośliwymi;
  • oparzeniami;
  • wadami wrodzonymi;
  • przewlekłymi, otwartymi i ziarnistymi ubytkami tkanek;
  • różnymi obrażeniami ciała;
  • zniekształceniami chorobowymi.

Nie każdy ma świadomość, że chirurgia plastyczna była znana już w I wieku Naszej Ery. Polegała jednak wówczas głównie na prostych zabiegach oczu. W XV wieku jeden z naukowców opisał natomiast zabieg, podczas którego… zrekonstruował nos psa, wycinając kawałek skóry z ramienia, a następnie umieszczając go właśnie w okolicach nosa. Dziedzina ta rozwinęła się jednak dopiero po I oraz II wojnie światowej, kiedy to setki tysięcy rannych żołnierzy wymagało operacji i rekonstrukcji różnych partii ciała. W Polsce pierwszy oddział zajmujący się chirurgią plastyczną powstał w 1951 roku. Otworzył go dr Stanisław Michałek-Grodzki w Polanicy-Zdroju, w szpitalu świętego Antoniego.

Chirurgia plastyczna a chirurgia estetyczna: jakie są różnice?

Chirurgia plastyczna i chirurgia estetyczna są do siebie bardzo zbliżone. Po pierwsze, plastyczna zajmuje się poprawianiem wyglądu oraz funkcji ciała, które nie działają prawidłowo z powodu wad wrodzonych albo urazów. Chirurgia estetyczna z kolei zajmuje się po prostu poprawą wyglądu i pewnego rodzaju spowolnieniem procesów przedwczesnego starzenia się organizmu.

Chirurgia plastyczna gdzie najlepiej wykonać?

Przede wszystkim wybierając klinikę, która przeprowadza operacje plastyczne, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, stanowczo nie wybierajmy chirurga, który zgodzi się dosłownie na każdy zabieg, jaki tylko chcemy. Specjaliści są raczej podzieleni na różne kategorie. Z tego też powodu lekarz od nosów raczej nie wszczepi zbyt dobrze implantów piersi i odwrotnie. Warto zatem poświęcić nieco czasu i poszukać kogoś, kto naprawdę dobrze zajmie się naszym problemem. W ten sposób mamy pewność, że doświadczony specjalista przeprowadzi korekcję profesjonalnie, a my będzie zadowoleni z efektów końcowych.
Oprócz tego, pamiętajmy także o tym, że jeśli nie posiadamy zbyt dużo pieniędzy, aby wyłożyć całą kwotę na zabieg od razu, możemy skorzystać z oferty kliniki, która oferuje płatności ratalne. To wygodne rozwiązanie dla większości osób. 

Przeciwwskazania do zabiegu chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej raczej są bezpieczne, ale istnieje parę przeciwwskazań. Przede wszystkim pacjent musi wcześniej wykonać niezbędne badania diagnostyczne, w tym między innymi morfologię. Diabetycy czy osoby mające problem z krzepliwością krwi nie mogą się poddać operacjom tego typu. W organizmie nie może być również żadnych aktywnych stanów zapalnych. Konieczne jest najpierw ich wyleczenie, a dopiero później można umówić się na termin zabiegu.

Ile kosztuje zabieg chirurgii plastycznej?

Ceny zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej są naprawdę różne. Wszystko zależy od tego, jaki obszar ciała jest poddawany operacji, gdzie ją wykonujemy oraz jak skomplikowany rzeczony zabieg. Najczęściej ceny wahają się od około kilku tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do najtańszych operacji należą między innymi plastyka warg sromowych, tak zwana labioplastyka, plastyka powiek górnych, korekcja odstających uszu i tym podobne. Do najdroższych natomiast zalicza się na przykład plastykę ud, ramion, lifting twarzy czy powiększanie piersi za sprawą wszczepienia implantów.

Niektóre kliniki oferują również rozłożenie operacji na wygodne dla pacjenta raty. Należy jednocześnie pamiętać, że również płatne są konsultacje ze specjalistą zarówno przed, jak i po operacji plastycznej.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu chirurgii plastycznej?

Decydując się na zabieg chirurgii plastycznej, musimy pamiętać, aby wcześniej umówić się na konsultacje ze specjalistą. Podczas spotkania mówimy mu o wszystkich przyjmowanych lekach i chorobach, a lekarz omawia etap zabiegu i kieruje nas na badania. Jeśli będą one prawidłowe, wówczas umawiamy się na konkretny termin operacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %