Co to jest profil opony?
Motoryzacja Usługi

Co to jest profil opony?

0 0
Read Time:3 Minute, 46 Second

Co to jest profil opony? Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny jest dobór odpowiednich opon. Okazuje się, że jeśli nie zadbamy o prawidłowe opony, mowy o bezpiecznej podróży być niestety nie może. Nie sposób nie zauważyć, że konieczny staje się zakup opon letnich oraz opon zimowych. Warto więc uświadomić sobie, czym charakteryzują się jedne, jak i drugie. Należy mieć także świadomość tego, czym właściwie jest profil opony. Okazuje się bowiem, że to pojęcie brzmi dość enigmatyczne dla zdecydowanej większości osób. Na szczęście, opony możemy zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Dzięki temu, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o oponach letnich?

Opony letnie, jak sama nazwa wskazuje, służą nam w miesiącach letnich. Ale czy tylko? Opony te służą nam także wiosną oraz wczesną jesienią, nim zamienimy je na opony zimowe. Dlaczego należy latem jeździć na tego typu oponach? Najogólniej mówiąc, jest to rozwiązanie wyjątkowo bezpieczne. Nie sposób nie zauważyć, że jazda na oponach letnich pozwala nam na zdecydowanie lepszą przyczepność do podłoża w trakcie deszczu. Niestety, opony zimowe nie radzą sobie z mokrą nawierzchnią. Są one bowiem przystosowane do jazdy po nawierzchniach zlodowaciałych bądź ośnieżonych. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wybrać dobre opony letnie. To bardzo dobrze! Zawsze przed podjęciem decyzji należy się zastanowić. W przeciwnym razie, na pewno nie uda nam się dokonać najlepszego z możliwych rozwiązań. Wyjątkowo trafionym rozwiązaniem może okazać się porównanie cenników poszczególnych opon letnich. Pamiętajmy również, że rozwiązań możliwych do wyboru mamy naprawdę całkiem sporo. Nie warto kierować się jedynie ceną. Wybór opon najtańszych nie zawsze jest wskazany. Cena opon letnich zawsze musi iść w parze z jakością, bo w przeciwnym razie nie będziemy niestety zadowoleni. Jeżeli nie stać nas na nowe opony, możemy zdecydować się na używane. Zakup używanych opon to doskonała opcja dla osób, które poszukują oszczędności.

Co należy wiedzieć na temat opon zimowych?

serwis samochodowy SzczecinOpony zimowe, w przeciwieństwie do opon letnich, mają za zadanie służyć nam późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Intuicyjnie należy wyczuć, kiedy opony na zimowe warto zmienić. Niezwykle pomocne jest obserwowanie prognoz pogody. Jeżeli uda nam się zaobserwować pogarszające się warunki, zmienimy opony w odpowiednim momencie. Zimowa opona zdecydowanie lepiej zachowuje się na śliskiej nawierzchni. Dzięki oponom zimowych, bez wątpienia zmniejsza się prawdopodobieństwo wypadków komunikacyjnych. Nie ulega wątpliwości, że opony zimowe możemy zakupić w tych samych sklepach co opony letnie. Można postawić na nowe, jak i na używane opony. Wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji.

Profil opony – cóż to takiego?

Jednym z bardziej enigmatycznych pojęć związanych z oponami jest profil opony. Czym właściwie jest profil opony? Okazuje się, że to nic innego jak stosunek wysokości opony do jej szerokości. Co ważne, stosunek ten wyrażony jest w procentach. Dawniej, standardowy profil opony wynosił 100 procent. Aktualnie jednak, profil opony wynosi 70, 60, a nawet 50. Nie sposób nie zauważyć, że wiele się więc zmieniło. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, o jakim profilu opony wybrać. Na szczęście, nie każdy musi mieć świadomość tego, czym jest profil opony i jak go dobrze wybrać. Zupełnie wystarczające będzie udanie się do doświadczonej osoby i prośba o pomoc przy wyborze właściwych opon. Takie rozwiązanie polecane jest w szczególności osobom, które nie interesują się na co dzień ani motoryzacją, ani też mechaniką samochodową. Jeżeli poprosimy o pomoc specjalistę, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z rozwiązania, na które się zdecydowaliśmy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już wspomniano powyżej, każdemu kierowcy niezbędne są dwa rodzaje opon: zimowe oraz letnie. Najlepiej byłoby zdecydować się na zakup kompletu dobrych jakościowo opon. Warto byłoby poczytać opinie na temat poszczególnych producentów opon. Dzięki temu, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązań. Należałoby zdawać sobie także sprawę z tego, jak istotne jest prawidłowe założenie opon. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią wymianę opon, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że opony nie spełnią należycie swojej roli. Bez wątpienia należałoby zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, aby bieżnik opon nie był starty. W przeciwnym razie, opony nie spełnią odpowiedniej roli. Nie każdy potrafi jednak samodzielnie zmienić opony. Można na szczęście udać się do mechanika, który zrobi to za nas. Koszt takiej usługi nie jest na szczęście zbyt duży. Z tego też względu, każdy na takie rozwiązanie będzie mógł sobie pozwolić. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy również pewność co do tego, że opony zostały założone w odpowiedni sposób. Znacząco zwiększy to bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem osobowym.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %