Gdzie kupić używane części samochodowe?
Motoryzacja

Gdzie kupić używane części samochodowe?

0 0
Read Time:3 Minute, 37 Second

Rynek używanych części do aut osobowych i ciężarowych wzrasta każdego roku. Do obiegu trafiają komponenty stworzone nawet do najnowszych modeli. Dzięki temu łatwiej i taniej można dobrać niezbędne części samochodowe. Gdzie najlepiej szukać dobrych jakościowo elementów? Możliwości jest przynajmniej kilka, jednak przed podjęciem decyzji o zakupie warto rozeznać konkurencję. Oto kilka praktycznych wskazówek na temat kupna używanych części samochodowych.

Sprzedawca ma znaczenie – jak sprawdzić rzetelnego dostawcę używanych części? 

Wszyscy użytkownicy aut, którzy szukają części zamiennych, zadają sobie pytanie: kupić nowy element czy zdecydować się na używany? To oczywiście duże uproszczenie. Jakość części zależy np. od tego, jak była ona eksploatowana. Dobry sprzedawca posiada dużą wiedzę z zakresu mechaniki pojazdów. Nie musi sam być mechanikiem, wystarczy, że od lat prowadzi skup i sprzedaż, aby rozpoznać dobre i sprawne części samochodowe. Stan wiedzy pozwalający na ocenę stopnia zużycia wynika z praktyki i lat obserwacji. Właściciel auta, który szuka odpowiedniej części powinien sprawdzić dostawcę. Można sugerować się opiniami innych klientów lecz przede wszystkim warto postawić na dobry kontakt, np. telefoniczny, mailowy. Dzięki krótkiej rozmowie albo wymianie informacji ze sprzedawcą, łatwiej ocenimy jego wiarygodność. Tak naprawdę doświadczenie sprzedawcy części samochodowych jest bardzo ważne.

Ile można zaoszczędzić na kupnie części do aut?

Zakup używanych części do aut to duża oszczędność, jednakże warto inwestować tylko w sprawdzone komponenty. Elementy mechaniczne pochodzą z aut powypadkowych mogą być w całkiem dobrym stanie. Szczególnie w przypadku aut na gwarancji producenta istnieje prawdopodobieństwo, że stan jest prawie idealny. Dlatego zamiast przepłacać, dobrze jest zapoznać się z ofertami sprzedawców części działających online. Duże skupy elementów mechaniki pojazdowej pozyskują części samochodowe z kraju i zza granicy. Od tego, jak części były wcześniej użytkowane, zależy ich dalsza trwałość. Jeśli sprzedawca podaje klientowi taką informację, to jest już duży plus. W przypadku kupna części używanych oszczędność może wynieść od kilkudziesięciu złotych nawet do kilku tysięcy. To już zależy od indywidualnej wyceny, stanu zachowania i dostępności danych komponentów na rynku. Jeśli kupiec interesuje się rzadkim modelem auta, do którego części nie są już produkowane, wówczas cena może być wyższa. Po pierwsze, oszczędność na kupnie zależy od dostępności na rynku, po drugie od jakości i kosztów pozyskania w skupie.

Najczęściej sprzedawane, używane elementy pojazdów

Do najczęściej sprzedawanych, używanych elementów pojazdów należą wszelkie elementy blacharki. Drobne stłuczki, wgięcia i uszkodzenia karoserii, to tylko niektóre z uszkodzeń blachy. Przede wszystkim rdza jest czynnikiem uszkadzającym karoserię. Najpopularniejsze używane części samochodowe to właśnie drzwi, zderzaki, stopnie i błotniki, czy też klapy bagażnika. Do często kupowanych elementów zaliczają się całe silniki, ponieważ jest to jeden z ważniejszych zespołów w pojeździe. Używane części można zamówić samodzielnie lub poprosić o pomoc mechanika w warsztacie. 

Gdzie kupić używane części samochodowe?

Taka fachowa wskazówka przyda się tym, którzy chcą dokonać poważniejszych remontów. Jednakże kompleksowa naprawa wymaga wiedzy i doświadczenia. Oprócz kosztownych i rzadkich części, w skupach znajdziemy reflektory, skrzynie biegów i wiele innych elementów.

Zepsuta skrzynia biegów? Sprawdź, gdzie kupić używaną

Obok silnika i części blacharskich, to właśnie skrzynia biegów jest jedną z najczęściej poszukiwanych części zamiennych. Do starszych modeli aut brakuje nowych skrzyń. To oczywiście nie oznacza, że auto nadaje się do kasacji. Jeśli wiemy, gdzie kupić używane części samochodowe, to auto posłuży nam jeszcze przez wiele lat. Przygotowanie się do większej naprawy, np. silnika, czy też skrzyni biegów, wymaga sprawdzenia dostawców takich części. Można sprawdzać w internetowych komisach z autami, a także w punktach prowadzących skup i sprzedaż. W ten sposób sprzedawca pośredniczy między właścicielami pojazdów. Po pierwsze część musi trafić na rynek, po drugie musi zostać przygotowana do sprzedaży. W autokomisach i profesjonalnych sklepach internetowych z używanymi częściami pracują fachowcy, którzy dokładnie oceniają przydatność produktów. Dzięki temu kupujący ma pewność, że część sprawdzi się w jego aucie.

Gdzie kupić używane autoczęści? Internet vs punkty stacjonarne

Autokomisy i sklepy z używanymi częściami do aut działają równie dobrze w realnym świecie, jak i w Internecie. Większość sprzedawców sprowadza nawet używane części samochodowe na zamówienie. W ten sposób, gdy ktoś potrzebuje zamiennika lub brak danej części w sklepie, może poprosić o pomoc w sprowadzeniu lub znalezieniu brakującego elementu. Do zakupów autoczęści przez Internet przekonali się szczególnie właściciele starszych modeli aut. Przede wszystkim dlatego, że naprawy są częstsze, a koszty większe. Internetowe skupy części oraz komisy często dają gwarancje na niektóre elementy. To oczywiście dodatkowa zachęta do kupna i zabezpieczenie dla właściciela pojazdu.

 

Polecamy:

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %