Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności
Praca Usługi

Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności

0 0
Read Time:3 Minute, 44 Second

Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności – chcesz założyć działalność gospodarczą, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może nie masz wystarczająco dużych funduszy, aby móc sfinansować w pełni takiego działania? Jeżeli tak jest to dobrze trafiłeś bo przygotowaliśmy dla Ciebie informacje, z których dowiesz się, jak zdobyć środki na rozpoczęcie działalności. Koniecznie przeczytaj!

Czy każda działalność gospodarcza może odnieść sukces?

Wiele osób, którzy dopiero zamierzają założyć własną firmę, zastanawia się, czy każdy rodzaj działalności ma możliwość odniesienia sukcesu. Otóż w takiej sytuacji stanowczo należy podkreślić, że tak – każdy rodzaj działalności gospodarczej ma prawo odnieść sukces. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że tym kluczem do sukcesu nie jest wyłącznie wymyślenie tego, jakie usługi będziemy chcieli oferować swoim klientom, bądź tego, co będziemy chcieli sprzedawać. Kluczem do sukcesu każdej prowadzonej działalności w 75 procentach jest, jak przedsiębiorca wypełnia swoje obowiązki w takim miejscu. Otóż, do cech dobrego przedsiębiorcy zaliczyć trzeba przede wszystkim rzetelność w sprawowaniu obowiązków służbowych, komunikatywność w stosunku do współpracowników, dokładność, jak również umiejętność dysponowania czasem własnym. Bowiem należy przygotować się na to, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie jest tylko praca od 8-16, ale jest to praca nienormowana, ponieważ trzeba tutaj wliczyć między innymi takie obowiązki, które polegają na zakupie towaru do firmy, prowadzeniu księgowości, bądź też wykonywaniu różnorodnych opłat. Dlatego osoby, które nie mają o tym świadomości jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia swej firmy to bardzo często wszystkie sprawy z tym związane ich przerastają i decydują się na zamknięcie swojej działalności gospodarczej. Dobry przedsiębiorca to również taka osoba, która traktuje swoich pracownik w należytym szacunkiem, ale jednocześnie wzbudza i nich respect. 

Czy warto korzystać z dotacji unijnych na prowadzenie własnej działalności gospodarczej?

Dotacje unijne na prowadzenie własnej działalności gospodarczej są popularne nie tylko w naszym kraju, ale i na terenie wszystkich Państw Członkowskich. Warto skorzystać z takiej formy finansowania, ponieważ umożliwia to sposobność pracy na własny rachunek i robienia tego, co się rzeczywiście lubi. Wiele osób, które doświadczyły wypalenia zawodowego na przykład w pracy w korporacji przez długie lata, postanawiają się całkowicie przekwalifikować i otworzyć działalność gospodarczą pod w ogóle innym kątem, niż dotychczas przyszło im pracować, a takich sytuacji jest bardzo wiele. Jedną z form pomocy jest Pożyczka na start

Polecamy uwadze:

Pożyczka na start, jako jedna z form pomoc finansowej

Pożyczka na start odbiła się szerokim echem, zarówno w telewizji, jak i internecie. Jest to forma wsparcia bardzo promowana przez nasz rząd. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest to forma pomocy bardzo opłacalna dla osób, które chcą wejść w posiadanie własnej firmy. 

Pożyczki dla przedsiębiorców daje możliwość rozwoju na tle zawodowym, a w szczególności te, które pochodzą z funduszy Unii Europejskiej, a między innymi w obecnej chwili obecnej mowa tutaj o mikro pożyczce unijna, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszego społeczeństwa. Otóż, dzieje się tak, ponieważ jest ona łatwa w uzyskaniu, jak również, aby ją dostać nie trzeba wpłacać wkładu własnego, ani też opłaty amortyzacyjnej. 

Pożyczka dla firm na start jest oferowana przede wszystkim tym osobom, które niestety pozostają bez pracy przez długi czas, ale też jest oferowana tym, którzy skończyli trzydzieści lat. Pożyczka unijna na start może być spłacana nawet przez okres 7 lat, a więc aż przez 84 miesiące. 

Beneficjenci Pożyczki na start

Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności
Jak zdobyć środki unijne na rozpoczęcie działalności

Beneficjentami pożyczki na start mają możliwość zostać osoby, które ukończyły 30 lat. Nie mogą być one karane, ani korzystać jednocześnie z innych form pomocy finansowej na cele wsparcia prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Jeżeli te elementy nie zostaną spełnione to wniosek nie będzie rozpatrzony w sposób pozytywny. Beneficjenci takiej pożyczki mogą ją zwracać nawet przez okres siedmiu lat i nie są zobowiązani do wnoszenia jakiegokolwiek wkładu własnego lub opłaty amortyzacyjnej. Wszystkie te aspekty są więc na jeden wielki plus! Trzeba jednak pamiętać, że instytucja, która rozpatruje wszystkie wnioski dokładnie analizuje obecną sytuację danego beneficjenta. Kolejka po taką formę wsparcia finansowego jest dość długa, dlatego należy jak najszybciej złożyć taki wniosek, aby skrócić czas oczekiwania na odpowiedź ze strony podmiotu, który będzie taki dokument rozpatrywał. Trzeba też pamiętać, że niezwykle istotny jest w poprawny sposób skonstruowany biznesplan, który będzie zawierał wszystkie dokładnie wyliczone kwoty odnośnie ewentualnych strat, kosztów miesięcznych związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, jak również biznesplan musi też uwzględniać szacowane dochody miesięczne. Niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności gospodarczej będziemy chcieli prowadzić, musimy pamiętać, aby każda nasza decyzja w tym kierunku była w pełni przemyślana. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %