Jak zrobić cosplay ciri
Hobby

Jak zrobić cosplay Ciri

0 0
Read Time:3 Minute, 37 Second

Tworzenie kultowych już strojów postaci ze świata kultury popularnej można nazwać swoistym rodzajem sztuki. Z jakiego materiału warto skorzystać, tworząc tego rodzaju dzieła, gdzie szukać inspiracji i do kogo zgłosić się po istotne rady i wskazówki? Kultowe konwenty i cosplayerzy, czyli jakimi wydarzeniami żyją fani popkultury?

Tworzenie strojów do cosplayu – co warto o tym wiedzieć?

Wykonywanie różnego rodzaju strojów cospleyowych, to świetna zabawa, którą równie dobrze można by nazwać rodzajem sztuki. Sztuka ta jest formą artystycznej możliwości wyrażenia siebie poprzez skonstruowanie i odwzorowanie kostiumu jakiejś kultowej postaci, którą znamy z filmów, seriali, książek, komiksów czy powieści graficznych. Odtworzenie takiego stroju w skali niemal jeden do jednego to bardzo trudne zadanie, natomiast coraz więcej osób angażuje się właśnie w tego rodzaju popkulturową zabawę. Budowanie strojów cospleyowych może służyć na przykład do robienia zdjęć, kręcenia filmików lub co bardzo popularne jest to ciekawa alternatywa podczas tak zwanego konwentu. Każdego roku na całym świecie odbywają się duże popkulturowe wydarzenia związane ze zlotami fanów, prezentacjami, panelami dyskusyjnymi. To prawdziwe święto dla osób, które uwielbiają dyskutować godzinami o różnych filmach czy komiksach. Dlatego też stworzenie przestrzeni i możliwości dla samych fanów, żeby mogli spotkać się w jednym miejscu lub dla fanów i artystów, aktorów czy twórców popkultury, by mogli się poznać, to bardzo dobry pomysł. Każdego roku na konwenty przyjeżdżają ludzie z całego świata, by brać udział w najlepszych i najciekawszych imprezach tego rodzaju.

Popularne konwenty, czyli zloty fanów kultury popularnej

Pomysłów na stroje jest bardzo wiele i każdy może stworzyć dowolną kreację bohatera. Jednak należy przyznać także, że są teksty kultury, które cieszą się zdecydowanie większą popularnością od innych. Ulubione filmy czy książki, które zyskały rozgłos na całym świecie i trafiają dosłownie pod strzechy. Przekłada się to bardzo często na fakt, że na konwentach pojawia się wiele takich samych lub podobnych postaci z tego samego uniwersum. Jest to także bardzo ciekawy element tego rodzaju spotkań. Do najpopularniejszych konwentów należą te w Stanach Zjednoczonych. Każdego roku wiele osób próbuje dostać się na tego rodzaju wydarzenie które trwa kilka dni. Pula biletów jest znacząco ograniczona w stosunku do ilości chętnych dlatego też każdego roku mnóstwo osób czeka na tego rodzaju wydarzenia, z utęsknieniem myśląc, że może to właśnie im tym razem będzie sprzyjać szczęście.

Zobacz koniecznie:

Ciri – księżniczka, której los został spleciony z wiedźminem – jak stworzyć strój tej kultowej postaci?

Bardzo popularnym tekstem kultury w ostatnich latach za sprawą serialowej ekranizacji stał się Wiedżmin. Tutaj znajdziemy wiele różnych możliwości cospleyowych. Jedną z najpopularniejszych postaci w tym uniwersum jest Ciri. Ciri to księżniczka, z którą swoje losy związał tytułowy bohater opowieści, czyli Geralt, będący jednocześnie wiedźminem właśnie. To właśnie o niej jest mowa w legendzie o dziecku-niespodziance. Postacie wiedźmińskie zyskały również wiele przychylności publiczności dzięki serii gier o przygodach Geralta. Dlatego dzisiaj specjalnie na konwenty wiele młodszych i starszych dziewcząt przygotowuje stój Ciri. Do przygotowania zarówno stroju Ciri, jak i wielu innych cospleyów bardzo przydatna jest pianka eva.

Sklep z materiałami do cosplayu – gdzie warto dokonywać zakupu?

Pianka do cosplayu jest to rodzaj tworzywa, z którego bez problemu można wycinać dowolne struktury i kształty, tworząc później konkretny strój. Tego rodzaju pianka może być wykorzystana do zrobienia zbroi, pancerza, odpowiedniej powłoki, dodatków w postaci tarczy czy mieczy. Tutaj mamy pełen przekrój możliwości. Bardzo ważne jest to, że używając takiej pianki należy posługiwać się bardzo ostrym nożem, który co kilka cięć będziemy ponownie naostrzyć. Jest to istotne, jeśli chcemy uzyskać naprawdę możliwie najlepsze rezultaty. Pianki, jakie znajdziemy na rynku mają zdecydowanie różnorodną gęstość oraz grubość, dlatego tę kwestię należy dopasować do naszych prywatnych preferencji i oczekiwań, w zależności od tego, co z tej pianki chcemy zrobić. Gdzie można nabyć tego rodzaju piankę? Tutaj z pomocą przychodzą stacjonarne sklepy sprzedające takie właśnie pianki, z których później można tworzyć świetne stroje. Największy wybór znajdziemy jednak w sklepach w Internecie, dlatego jeśli chcemy dokonać bardzo zróżnicowanych zakupów, to warto sprawdzić ofertę sklepów online. Sklep z materiałami cosplay w wersji stacjonarnej to możliwość rozmowy ze specjalistami. Jeśli więc zaczynamy dopiero swoją przygodę z przygotowywaniem różnego rodzaju cosplayów, warto wybrać się do takiego miejsca i porozmawiać z profesjonalistami, którzy zajmują się tą branżą od wielu lat. Dzięki temu będziemy mogli na miejscu się skonsultować i uzyskać wiele przydatnych wskazówek, które później możemy wykorzystać w budowie swojego stroju.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %