Usługi

Jakie ubezpieczenia dla firm warto mieć

0 0
Read Time:3 Minute, 51 Second

Jakie ubezpieczenia dla firm warto mieć: Z prowadzeniem działalności gospodarczej wiąże się ogromna odpowiedzialność. Gdy pojawiają się jakieś kłopoty, może to oznaczać wielki problem finansowy dla przedsiębiorcy, dlatego też warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak ubezpieczenie dla firmy.

Ubezpieczenie dla firmy – czy warto?

Szczególnie w przypadku małych i nowych firm, dokładnie liczy się wszystkie koszty, aby firma osiągała jak największe dochody i nie wykazywała zbyt dużych kosztów. Dlatego wszelkie zbędne wydatki się omija. Do takich niektórzy przedsiębiorcy zaliczają także ubezpieczenie firmy. Nie jest to raczej dobre podejście, jednak nadal sprawdza się powiedzenie, że Polak jest mądry po szkodzie. Lepiej jednak wyprzedzić los, który może płatać figle i zabezpieczyć przedsiębiorstwo przede wszystkim, co tak naprawdę nieoczekiwane.

Oczywiście ubezpieczenie to są koszty, jednak przedsiębiorstwo zabezpieczając się, może zmniejszyć koszty późniejsze, które wynikną z jakiegoś zdarzenia. Chyba lepiej co miesiąc płacić pewną stawkę, niż w razie wypadku jednorazowo musieć wydać ogromną kwotę. Nie zawsze podstawowe ubezpieczenie obejmuje wszystko, co byśmy tylko chcieli. To także powód do tego, by umowy negocjować, a także dokupować kolejne pakiety.

Jeśli przeglądamy ubezpieczenia, to nie warto ich brać pojedynczo, lecz decydować się wyłącznie na cały pakiet, który zawiera kilka różnych ubezpieczeń, wzajemnie czasem się uzupełniających. Jest to rozwiązanie tańsze i lepsze. Mamy więcej za mniej.

Wielu przedsiębiorców już kusiło los, po czym oczekiwało, że firma ubezpieczeniowa zwróci im koszty, których się nie spodziewali ze względu na jakieś zdarzenie losowe. Jedyne pretensje w takim wypadku przedsiębiorca powinien mieć do siebie, ponieważ on nie potrafił zadbać o bezpieczeństwo lub właśnie o posiadanie ubezpieczenia firmy. Lepiej jest zapobiegać, niż potem ponosić ogromne koszty.

Sprawdź koniecznie:

Jakie ubezpieczenia warto mieć?

Teraz czas na to, aby poznać kilka kategorii ubezpieczeń, w który warto się zaopatrzyć. W niektórych ubezpieczalniach mogą się one nieco różnić nazwą, niektóre będą także obejmować inne obszary odpowiedzialności, dlatego za każdym razem, przy wyborze ubezpieczalni, należy dokładnie przeczytać umowę, a najlepiej, szczególnie w przypadku ubezpieczenia dla firm, z umową niech się zapozna prawnik.

Ubezpieczeniem, od którego należy zacząć, jest ubezpieczenie OC. Jest to standardowe ubezpieczenie, do którego są zobligowani niektórzy przedsiębiorcy. Nikt nie jest alfą i omegą, dlatego właśnie to ubezpieczenie chroni od wszelkich zdarzeń, które powstały wskutek nieumyślnych działań.

Czasem każdy z nas się myli i nieświadomie popełnia błąd. Wtedy posiadając takie ubezpieczenie, odpowiedzialność i koszty przenoszone są na ubezpieczyciela. Jednak ważne jest właśnie to, że musi to być działanie nieświadome, czyli jeśli ktoś świadomie działał na niekorzyść jakiegoś podmiotu i teraz z tego tytułu ma problemy finansowe, to musi sobie z tym niestety sam poradzić.

Kolejne ubezpieczenie, tym razem szczególnie opłacalne dla dużych przedsiębiorstw, jest ubezpieczenia dla firmy od przerw w działalności. Przedmiotem tego ubezpieczenia jest kalkulowany zysk operacyjny, który firma mogłaby osiągnąć, a którego nie uzyskała, ponieważ zaistniały jakieś zdarzenia losowe, najczęściej opisane w tak zwanej polisie bazowej.

Odszkodowanie z tego ubezpieczenia pozwala na zregenerowanie mocy produkcyjnych i powrót do dawnej siły. Dzięki temu przedsiębiorstwo może uratować się od utraty płynności i bankructwa. Każdy dzień w działaniu firmy ma znaczenie, a czasem jednodniowa przerwa oznacza ogromne straty.

Nie należy zapominać również o ubezpieczeniu od ognia i innych zdarzeń losowych. Coraz częściej w telewizji można usłyszeć o różnych przypadkach pożarów, czy też o zalaniu i tak dalej. Są to często sytuacje, na które zwykły przedsiębiorca nie ma wpływu, a nawet posiadanie systemu alarmów i systemu przeciwpożarowego czasami bardzo mało zdziała.

Pożar potrafi strawić wiele wartościowych rzeczy, a sposobem na ich w miarę szybkie odzyskanie, a przynajmniej ich równowartości, jest właśnie posiadanie powyższego ubezpieczenia dla firm. W przypadku tego ubezpieczenia dzieli się ono również na różne kategorie. Pierwsza, czyli podstawowa, obejmuje wyłącznie kilka podstawowych zagrożeń, wśród których znajduje się pożar, uszkodzenie od pioruna, wybuch, a nawet upadek statku powietrznego.

W kategorii rozszerzonej, prócz listy pierwszych elementów, znajduje się również ubezpieczenie od skutków huraganu, deszczu, trzęsienia ziemi, gradu, lawiny, osuwania się ziemi, czy też uderzenia pojazdu lądowego. Jednak jeśli komuś zależy na tym, aby ubezpieczenie dla firmy obejmowało jak najwięcej zdarzeń, to warto zdecydować się na all risks, czyli ubezpieczenie od wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych, prócz tych, które zostały określone w umowie.

Warto ubezpieczyć firmę

Jak widać, rodzajów ubezpieczeń jest wiele i obejmują one najróżniejsze obszary. Powyższe ubezpieczenia należy uznać za podstawowy pakiet, który powinny posiadać wszystkie firmy. O ile jeszcze z ubezpieczenia od przerw w działalności mniejsze przedsiębiorstwa mogą zrezygnować, to pozostałe dwa wydają się obowiązkowe i mogą naprawdę uratować przed problemami finansowymi.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %