Koszulki z nadrukiem - poznaj najlepsze techniki ich wykonania!
Moda Usługi

Koszulki z nadrukiem – poznaj najlepsze techniki ich wykonania!

0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się koszulki z nadrukiem. Znajdują one zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Często są zamawiane i indywidualnie przygotowywane na różnego rodzaju imprezy oraz okoliczności. Nadruki na koszulkach są także przygotowywane dla zespołów sportowych, które amatorsko uczestniczą w lokalnych rozgrywkach, czy też dla firm i dużych korporacji. Koszulka ze spersonalizowanym nadrukiem to także świetny pomysł na prezent, niezależnie od okazji. Czy wiesz jakie dokładnie techniki wykorzystuje się, aby powstał idealny nadruk na koszulkach?

Sitodruk

Jest to jedna z najpopularniejszych technik wykonania nadruku na koszulkach. Jak wygląda proces wykonania sitodruku? Otóż wcześniej zaprojektowany szablon nakłada się w tym przypadku na drobną folię. Siatka użyta do tej techniki może być metalowa, tkana czy też wykonana z włókien syntetycznych. Sam proces wykonania odbitki jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie przytłaczać farbę przez matrycę.

Odpowiednio wykonany sitodruk na koszulkach przetrwa naprawdę przez długi czas. Do największych zalet sitodruku zalicza się niesamowitą wyrazistość barw oraz głębie kolorów. Ponadto estetyka nadruku na koszulce zachowana jest na długie lata, dzięki wysokiej odporności na ścieranie. Technika sitodruku znajdzie zastosowanie w przypadku t-shirtów, bluz czy też toreb bawełnianych.

Druk DTG

Koszulki z nadrukiem wykonane techniką druku DTG cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Taka metoda znakowania tekstyliów przede wszystkim bawełnianych, pozwala uzyskać imponujący efekt rzeczywistego nadruku, poprzez przeniesienie zdjęcia w pełnym zakresie barw. Metoda ta opiera się głównie na bezpośrednim wykonaniu nadruku danej grafiki na wybrany materiał.

Druk DTG jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod nadruku na koszulkach. Do największych zalet druku DTG zalicza się możliwość wykonania, a przede wszystkim przeniesienia jakiegokolwiek zdjęcia w rzeczywistym zakresie barw. Również grafiki z przejściami tonalnymi czy też bardzo szczegółowe ilustracje zostaną przeniesione w wysokiej jakości. Taka technika wykonywania nadruku znajduje zastosowanie nie tylko na zwykłych koszulkach, lecz także na koszulkach sportowych, bluzach, slipach czy też fartuchach.

Haft komputerowy

Metoda haftu komputerowego jest wykorzystywana równie często co poprzednie metody sytuacjach. Tego typu technika wykonania koszulki z nadrukiem zapewnia elegancję na najwyższym poziomie. Świetnie sprawdzi się na ubraniach, które mają odznaczać się elegancją oraz szykownością. Chociaż hafty komputerowe sprawdzą się również dobrze w przypadku nieco bardziej sportowych ubrań.

Jakie są największe zalety haftu komputerowego? Tutaj należy wymienić głównie niezwykłą dokładność wykonania. Każda koszulka z nadrukiem wykonana z pomocą haftu komputerowego wykazuje się dbałością o najmniejsze detale podczas jej powstawania. Ponadto estetyka oraz efekt końcowy robią piorunujące wrażenie. Sam druk wykazuje również wysoką wytrzymałość na jakiekolwiek spieranie czy też niesprzyjające warunki atmosferyczne. Również mechaniczne wycieranie nie robi wrażenia na tak precyzyjnie wykonanym hafcie komputerowym. Haft komputerowy stosuje się głównie na koszulkach typu polo, czapkach, fartuchach czy też ręcznikach.

Zobacz również:

Folia flex

Kolejną możliwą metodą wykonania nadruku na koszulkach jest folia flex. Metoda ta opiera się na wykorzystaniu wysokiej temperatury oraz oczywiście samej folii flex. Zastosowanie wysokiej temperatury podczas wykonania druku sprawia, że całość jest bardzo trwała i wytrzyma naprawdę długie lata. Jednak folia flex znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku koszulek z nadrukiem, lecz także i na czapkach z nadrukiem, bluzach, śpioszkach dziecięcych czy też body dla dzieci.

Co można zaliczyć do największych zalet techniki wykonania nadruku za pomocą folii flex? Z pewnością należy wspomnieć o tym, że druk za pomocą tej techniki można wykonać już od 1 sztuki. Ponadto jakiekolwiek koszty przygotowania są bardzo niskie. Folia flex zapewnia również wysoką trwałość wykonanego nadruku. Ponadto koszulki z nadrukiem techniką folii flex zachwycają dużym nasyceniem kolorów.

Fullprint

Metoda wykonania nadruku na koszulkach typu fullprint polega na oznakowaniu po prostu całej rzeczy przy pomocy kolorowego nadruku. W zasadzie jest to połączenie dwóch technik, a mianowicie techniki druku sublimacyjnego oraz maszynowego zszywania koszulki. Projekt wykonany za pomocą metody fullprint jest w stu procentach stworzony ręcznie, dzięki czemu każdy produkt posiada swoją niebywałą unikalność.

Technika fullprint oferuje wiele zalet dla osób, które zdecydują się na wybór właśnie tej metody. Warto wspomnieć, że fullprint pozwala przenieść każdą tkaninę grafik bądź też zdjęć w pełnowymiarowym formacie z pełną gamą kolorów. Ponadto również przejścia tonalne są wykonane z ogromną dbałością o najmniejsze szczegóły projektu. Metoda wykonania koszulki z nadrukiem typu full print wydaje się rozsądnym wyborem. Oprócz wykonania nadruku na koszulkach, technika ta równie dobrze sprawdzi się podczas wykonania nadruku na bluzach, torbach, smyczach czy też poduszkach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %