Marketing i reklama

Kupujemy i zyskujemy. Sklepy online podbijają serca Polaków

1 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

Rozwój oraz postęp w zakresie nowych technologii sprawia, że cyfryzacja jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Z nowych mediów korzystamy już praktycznie na każdym kroku, czasami nawet tego nie zauważając. Dzięki rozwiązaniom mobilnym wiele z podstawowych obowiązków można wykonywać prościej, szybciej i jeszcze na tym oszczędzając. Nie inaczej jest w sferze zakupów, w których to wirtualny koszyk poza podstawowymi produktami gwarantuje także mnóstwo korzyści.

Według najnowszych badań już ponad 60% Polaków wykorzystuje internet do zakupów i z każdym rokiem ten odsetek stale rośnie. Liczba zadowolonych nie powinna dziwić. Polacy zgodnie przyznają, że e-commerce świetnie wpisuje się w aktualne potrzeby, zwłaszcza kiedy żyje się szybciej, a tym samym brakuje czasu na wykonywanie podstawowych obowiązków. Dużą pomocą są właśnie zakupy online.

Wirtualna galeria handlowa

kod-promocyjny-monnariRynek zakupowy online jest jak wirtualna galeria handlowa. Bez wychodzenia z domu można dziś zapoznać się z ofertą sklepów reprezentujących najróżniejsze branże. Od artykułów spożywczych, przez ubrania, po elektronikę czy usługi. To właśnie dostępność oraz zdalna możliwość zamawiania produktów jest najbardziej ceniona. Zakupy przez internet pozwalają w krótkim czasie nabyć najpotrzebniejsze produkty i to praktycznie z każdego miejsca oraz o dowolnej porze. Potrzebny jest tylko dostęp do sieci oraz sprzęt – laptop, tablet czy komputer. Ponadto, taka forma sprzedaży jest atrakcyjna także pod względem finansowym. Wliczając w to kupony promocyjne online, niekiedy cena danego produktu jest niższa niż w stacjonarnym punkcie. 

Zobacz koniecznie:

Przedsiębiorca oszczędza, klient zyskuje

Na atrakcyjność formy zakupów przez internet wpływa przede wszystkim model biznesowy. Prowadzenie sklepu w centrum handlowym czy w centrum miasta już samo z siebie generuje koszty dla przedsiębiorcy. Czynsz, rachunki, zatrudnienie pracowników, ale też cała logistyka związana z dostarczeniem produktów czy utrzymaniem asortymentu. Niekiedy również i ochrona czy służby utrzymujące czystość. Już na starcie bilans jest ujemny, co może balansować wyłącznie duża sprzedaż i wysoka marża. W przypadku biznesu online, utrzymanie takiego przedsiębiorstwa jest dużo tańsze. Wymagana jest odpowiednia platforma zakupowa, system płatności oraz ew. zdalna obsługa klienta. Oszczędności po stronie przedsiębiorcy pozwalają także na sprzedaż po niższej marży, dzięki czemu klient może nabyć dany produkt w atrakcyjnej cenie. Ponadto, wirtualny świat zakupów nie omijają promocje czy wyprzedaże. Schemat jest podobny do tego jak w przypadku punktów stacjonarnych. Sklepy chętnie udostępniają kupony promocyjne online, które potrafią znacząco obniżyć cenę danego asortymentu lub zredukować koszt przesyłki. Nie brakuje też sezonowych zniżek czy sezonowych wyprzedaży.

Pełen wachlarz wyboru

Rosnące zainteresowanie branżą e-commerce z roku na rok przyciąga coraz większą grupę przedsiębiorstw. Jeszcze do niedawna zakupy ubrań przez internet nie należały do tych popularnych. Dziś to już praktycznie czynność naturalna i bardzo atrakcyjna dla konsumenta. Sklepy online oferują specjalne kolekcje internetowe, przygotowują showroom’y, a także udostępniają kupony promocyjne online, które mają zachęcać do częstszej formy zakupów. Co więcej, prawo stoi po stronie konsumenta, dlatego też w przypadku niezadowolenia z zakupu czy chęci wymiany towaru, może to uczynić bez żadnego problemu, nawet przy zakupie drogą internetową. 

Coraz popularniejsze staje się także zamawianie jedzenia online. Kilka lat temu mało kto wyobrażał sobie dowóz żywności, głównie z uwagi na zachowanie jakości czy bezpieczeństwo przewozu. Nic bardziej mylnego! Dziś sklepy spożywcze czy restauracje, tak przygotowują ofertę, że klient ma pełną gwarancję co do zamówionych dań czy produktów. Dostawa do domu to także doskonała alternatywa kiedy brakuje pomysłu na obiad lub też przyjeżdżają niezapowiedziani goście. Ponadto, jest to niezwykle oszczędne rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście czasu – nie trzeba stać w kolejkach czy zastanawiać się nad wyborem konkretnych składników. Niekiedy jest to też tańsze rozwiązanie. Restauracje bardzo często przygotowują szereg zniżek czy kuponów promocyjnych online, dzięki którym zakupy jedzenia przez internet to smaczny i przystępny cenowo sposób.

Pełna satysfakcja

Zakupy online mają również ten atut, że weryfikują każdą transakcję. Najczęściej po zamówieniu danego produktu, kupujący ma prawo wystawić opinię, która może pomóc w wyborze przyszłym klientom. To niekiedy bardzo cenna wskazówka, która może uchronić przed nietrafnym wyborem lub po prostu złej jakości towarem. W przypadku punktów stacjonarnych najczęściej polegamy na rekomendacji sprzedawcy, która nie zawsze może przypaść nam do gustu. Poza tym, wiele z sieci internetowych chętnie nagradza stałych klientów, czy to kartami zniżkowymi czy specjalnymi kuponami promocyjnymi online. Robienie zakupów w sieci jest więc nie tylko sprawdzonym rozwiązaniem, ale przede wszystkim opłacalnym. A to się dzisiaj liczy!

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %