Niedrogie wakacje nad morzem
Usługi

Niedrogie wakacje nad morzem

0 0
Read Time:3 Minute, 39 Second

Wakacje to okres, w którym często jedynym marzeniem jest porzucenie wszystkiego i wyruszenie w siną dal na zasłużony odpoczynek. Upalne dni sprawiają, że za wszelką cenę pragniemy wyrwać się z miasta i choć przez chwilę nie myśleć o całym stosie obowiązków. Polskie morze to jedno z tych destynacji, które są najbardziej oblegane w sezonie letnim i właściwie trudno się temu dziwić. Dostęp do morza do luksus, którego czasami nie sposób sobie odmówić, choć trzeba przyznać, że trzeba się porządnie nagimnastykować, by nie nadwyrężyć zbytnio własnego portfela. Niemniej, budżetowe wyjazdy to dosyć powszechny sposób podróżowania, a przede wszystkim dowodzący, że można urlop spędzić w miejscu pięknym i niedrogim.

Niedrogie wakacje nad morzemJak nie zbankrutować w znanych kurortach?

Zasadniczo nie można spodziewać się satysfakcjonujących z perspektywy klienta cen w znanych kurortach. Łeba, Jastarnia, Międzyzdroje czy Kołobrzeg, to miejsca, w których na próżno szukać tanich noclegów. Jest to możliwe, ale zaoszczędzone na noclegu pieniądze z pewnością wyparują szybciej niż byśmy tego chcieli ze względu na obowiązujące w takich miejscach wywindowane ceny. Przeciętna kwota za nocleg w Kołobrzegu wynosi niespełna 140zł. Tak naprawdę nie jest to suma powalająca na kolana, choć sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy przymierzamy się do wyjazdu rodzinnego. Wówczas opłata za noclegi za wszystkich członków rodziny może nas nieco zszokować. W znanych kurortach, które z natury są znacznie droższe, warto poszukiwać innowacyjnych rozwiązań noclegowych. Jednym z nich jest wynajęcie pokoju gościnnego lub całego mieszkania, np. za pośrednictwem platformy AirBnB. Wynajęcie pokoju gościnnego może wiązać się z zaakceptowaniem faktu, iż kuchnię będziemy dzielić z innymi gośćmi, choć może to być kłopot w przypadku większej grupy. Niemniej, na rodzinny wyjazd można zarezerwować całe mieszkanie, które na ogół są w pełni wyposażone i zdecydowanie tańsze niż nadmorskie hotele. Tym sposobem nawet oblegane i kosztowne miasta, w których zakwaterowanie pożera większą część budżetu, stanie się znośne i super wygodne. Wbrew pozorom, takich mieszkań i apartamentów należących do prywatnych osób jest całkiem sporo, a zatem mamy spore pole manewru oraz całe spectrum dostępnych możliwości. Dla wielu turystów to jedyny słuszny wybór, gdy w grę wchodzi poszukiwanie faktycznie tanich noclegów nad polskim morzem, a jednocześnie przebywanie w miejscach cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

Taniej na bezludziu

Tanie zakwaterowanie może bardzo skutecznie odciążyć finansowo i sprawić, że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zapewnią nam dodatkowe atrakcje w trakcie wyjazdu. Naturalnie, nie każdemu odpowiadają głośne i przepełnione miasta pokroju Krynicy Morskiej, Świnoujścia czy Łeby, która w ostatnich lata zyskała już miano największej letniej imprezowni. To miejsca, które z pewnością zyskają sympatię młodych i spragnionych mocnych i nocnych wrażeń turystów. Jeżeli jednak należymy do grona osób, dla których wypoczynek wiąże się z piękną scenerią z polskim morzem w tle, to być może warto zwrócić swoją uwagę na tanie noclegi w nieco mniejszych miejscowościach? Wbrew pozorom istnieje jeszcze kilka miejscowości nadmorskich, w których nie spotkamy tłumów turystów i w których jedynym hałasem będzie kojące szumienie fal. Piaski lub opcjonalnie Nowa Karczma to wyjątkowe miejsce na mapie Polski znajdujące się na pograniczu z Obwodem Kaliningradzkim. Miejsce nie cieszy się zbyt dużą popularnością turystów spragnionych nocnego imprezowego życia. Jest spokojne, choć na uwagę zasługują przede wszystkim znacząco mniejsze ceny za nocleg. To ogromny plus dla osób, które pragną wypoczynku w spokojnej i cichej miejscowości nadmorskiej, a jednocześnie nie chcą przepłacać. W Nowej Karczmie można znaleźć wygodne zakwaterowanie już od kilkudziesięciu złotych za dobę.

Pustkowo na pustkowiu

Tanich noclegów możemy się spodziewać również w miejscowości Pustkowo, której nazwa faktycznie oddaje charakter i atmosferę miejsca. Ta niewielka miejscowość usytuowana jest w północno-zachodniej Polsce i cieszy się opinią fantastycznego ośrodka wypoczynkowego, w którym faktycznie można odetchnąć – od zgiełku, tłumu i przekrzykujących się turystów na przepełnionej plaży. Tutejsza plaża to inny świat, w którym każdy ma przestrzeń dla siebie. Raj dla osób, które uwielbiają spokój w trakcie wakacji. Ceny noclegów oscylują wokół kilkudziesięciu złotych. Faktem jest, że Pustkowo oferuje swoim gościom również dostęp do w pełni wyposażonych domków 6-osobowych. Cena wynajmu takiego domu wynosi ok. 400zł, co po podziale na wszystkich gości wciąż plasuje się w podobnej kwocie przeliczanej na jedną osobę. Niemniej, domki to prawdziwe udogodnienie dla rodzin z małymi dziećmi, pełen komfort i poczucie prywatności. To rozwiązanie jedno z wielu dostępnych, ponieważ Pustkowo oferuje także tanie noclegi na polu namiotowym. Z całą pewnością nie jest to wariant dla każdego, choć dla wielu osób jest ulubioną formą zakwaterowania i zdecydowanie najtańszą. W Pustkowie pole namiotowe jest równoznaczne z mieszkaniem w sąsiedztwie pięknego morza, a takie widoki są bezcenne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %