Skup aut
Motoryzacja

Sprzedaż pojazdu. Jak wygląda wycena samochodu w profesjonalnym punkcie skupu aut?

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Sprzedajesz auto? Z pewnością zastanawiasz się, jak zorganizować sprzedaż w taki sposób, żeby była dla Ciebie jak najbardziej korzystna. Zanim oddasz auto do komisu lub skupu sprawdź, czy jest to opłacalny sposób na pozbycie się samochodu. Sprzedaż auta z zyskiem jest możliwa, jednak musisz do niej podejść z rozwagą. Co wybrać: samodzielną sprzedaż czy skup aut Szczecin?

Sprzedaż samodzielna – czy warto?

Skup aut
Skup aut

Samodzielna sprzedaż samochodu jest zadaniem, na które musimy przeznaczyć sporo czasu jeśli ma przynieść upragniony rezultat. Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy pamiętać, że czekają nas trudności, którym trzeba będzie sprostać. Mimo, że nie będziemy płacić prowizji osobom zajmującym się profesjonalną sprzedażą, to czekają nas inne koszty.

Decydując się na samodzielną sprzedaż spodziewaj się następujących trudności:

  • Wypromowanie oferty – nie wystarczy opis najważniejszych zalet auta i wykonanie kilku fotografii, aby oferta zainteresowała kupca. Jeśli chcesz sprzedać pojazd z zyskiem, musisz mieć świadomość w jaki sposób promować ofertę. Przypadki sprzedaży pojazdu w zaskakująco szybkim tempie się zdarzają, ale w żadnym wypadku nie jest to norma.
  • Przygotowanie pojazdu do sprzedaży – ciężko ci będzie sprzedać auto, jeśli go odpowiednio nie przygotujesz do transakcji. Musisz zadbać przede wszystkim o jego czystość – samochód z zakurzonym wnętrzem lub pobrudzonymi siedzeniami nie tylko odstrasza potencjalnych nabywców, ale również źle świadczy o Tobie jako sprzedawcy
  • Spotkania z potencjalnymi kontrahentami – chcąc sprzedać pojazd samodzielnie musisz mieć świadomość, że sporo czasu zajmie ci pokazywanie go nabywcom. Dodatkowo musisz przygotować się na wiele pytań o auto i udzielać merytorycznych odpowiedzi zainteresowanym osobom.
  • Finalizacja sprzedaży – znalazłeś kupca? Świetnie. Teraz musisz przygotować się do ostatniego, niezwykle ważnego etapu, czyli do finalizacji transakcji i przygotowania odpowiednich dokumentów. To najważniejszy element sprzedaży pojazdu.

Sprzedaż w skupie aut – czy warto?

Sprzedaż auta w skupie może zaoszczędzić ci sporo czasu i nerwów pod warunkiem, że znajdziesz odpowiedzialnego, doświadczonego handlowca. Wystrzegaj się punktów, co do których nie jesteś pewien. Weryfikując jakość usług autoskupu powinieneś sprawdzić, czy to miejsce jest zarejestrowane jako działalność gospodarcza (na rynku działa wielu handlowców działających na czarno). Zajrzyj też do Internetu – to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat różnego rodzaju usług.

W sprzedaży pomoże ci wiedza na temat modelu auta, które chcesz zbyć. Zanim sprzedasz pojazd poznaj opinię rzeczoznawcy – dzięki temu nie będziesz się narażać na oszustwa nieuczciwych handlowców. W dobrych, profesjonalnych punktach skupu aut powinieneś zostać poinformowany o zasadach wyceny używanych pojazdów. Zostaniesz poinformowany o wadach, które obniżają wartość twojego samochodu, o wartości rynkowej i kwocie, która otrzymasz w skup aut Szczecin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %