Szkolenie księgowych - co wybrać?
Edukacja Praca

Szkolenie księgowych – co wybrać?

0 0
Read Time:3 Minute, 18 Second

Szkolenie księgowych – co wybrać? Rachunkowość to ta część rachunkowości, która obejmuje m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, przechowywanie dowodów księgowych, czy tworzenie zestawów obrotów i sald. Jasne jest zatem, że praca księgowego to odpowiedzialny zawód – dlatego każdy kandydat ubiegający się o to stanowisko powinien posiadać odpowiednią wiedzę.

Należy również pamiętać, że aby pracować w tej branży, trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje – można np. ukończyć studia wyższe z zakresu finansów, rachunkowości czy ekonomii, a także odbyć księgowość czy szkolenia. Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu szkolenia. Oferta jest bardzo szeroka – kandydaci mogą wybierać spośród ekspresowych, dwudniowych kursów, a także sześciomiesięcznych szkół oferujących staże, egzaminy i certyfikaty. Nie ulega wątpliwości, że osoba szukająca odpowiedniego kursu staje przed bardzo trudnym zadaniem i nasuwa się jej wiele pytań. Która oferta jest najlepszym wyborem? Co wziąć pod uwagę przy wyborze? W kolejnych artykułach postaramy się odpowiedzieć na te pytania i przybliżyć Ci tematy związane ze szkoleniami i kursami księgowymi.

Współpracuj z ekspertami

Kiedy szukasz odpowiedniego treningu, zazwyczaj najpierw patrzysz na jego cenę i czas trwania. W księgowości marki tworzą jednak ludzie – sukces w dużej mierze zależy od tego, kto będzie wykładowcą. Nawet najlepszy materiał szkoleniowy nie pomoże, jeśli trener nie jest ekspertem w swojej dziedzinie. Jeśli chcesz pracować w księgowości lub zajmować się rozliczeniami własnej firmy, najpierw musisz mieć odpowiednie umiejętności. To właśnie ich pozyskiwanie powinno być głównym celem całego kursu. Wybierając więc kurs lub szkolenie, należy szukać ofert, które oferują realne korzyści. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kursy księgowości online. Wręcz przeciwnie, nie należy się ich bać – warto z nich korzystać, bo nie tylko dają niezbędną wiedzę, ale także oszczędzają czas – który trzeba przeznaczyć np. na dojazdy w trybie stacjonarnym.

Polecamy sprawdzić kursy:

Czas trwania szkolenia i koszty z nim związane

Czas, który poświęcamy na szkolenia i kursy jest bez wątpienia bardzo ważny, gdyż od dawna wiadomo, że kilkugodzinne kursy nie nauczą nas pracy w branży. Jeśli chcesz zdobyć odpowiednią wiedzę księgową lub HR i nauczyć się poprawnie księgować, zajmie to dużo czasu. Szkolenie trwające zaledwie 20-30 godzin nie pomoże w zdobyciu odpowiednich umiejętności, ponieważ rachunkowość to ogromna dziedzina wiedzy. Okazuje się, że nawet księgowi z wieloletnim doświadczeniem nieustannie poszerzają swoją wiedzę i uczą się nowych rzeczy. Świetnym sposobem na naukę jest np. szkolenie online dla księgowych.

Szkolenie księgowych - co wybrać?
Szkolenie księgowych – co wybrać?

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest cena. Często jest to czynnik decydujący o tym, czy zdecydujemy się na dane szkolenie. Należy jednak pamiętać, że zależy to od wielu elementów – na przykład od tego, co obejmuje kurs lub kto będzie jego instruktorem. Logiczne byłoby, że cena byłaby wyższa, gdyby wykładowcami na kursie byli powszechnie uznani eksperci – ale w tym przypadku wiedza również będzie przekazywana z najlepszych źródeł. Cena obejmuje również miejsce szkolenia. Wiele firm używa w swoich reklamach terminu „imprezy w centrum miasta”, ale tak naprawdę oznacza to, że siedziba firmy znajduje się w centrum, a impreza odbywa się na obrzeżach miasta – dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze. Jeśli chcemy wyeliminować koszty serwisu, możemy zdecydować się na kurs online dla księgowych. Istotne są również użyte materiały dydaktyczne. Niestety często zdarza się, że koszt materiałów nie jest wliczony w cenę kursu. Uczestnicy muszą samodzielnie wykonać kopie niezbędnych materiałów – zwiększa to poniesione koszty.

Certyfikat Ukończenia Programów Komputerowych i Szkoleń

Nie można zaprzeczyć, że narzędziami pracy księgowych nie są już długopisy i kalkulatory, wszystkie firmy korzystają ze specjalistycznego oprogramowania. Jednym z najpopularniejszych programów księgowych jest Płatnik – warto zwrócić uwagę na to, czy w danym kursie można zrozumieć jego funkcje. Ważna jest również dokumentacja, którą otrzymamy w celu jej wypełnienia przez cały kurs. Potwierdzenie ukończenia kursu to tylko znak, że odbyliśmy kurs – tak naprawdę niczego nie dodaje. Dlatego warto poszukać szkolenia, które zapewni nam świadectwo ukończenia kursu oraz certyfikat zawodowy zgodnie z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej. Takie dokumenty możemy otrzymać po zdaniu odpowiedniego egzaminu. Możesz również zdecydować się na szkolenie online z certyfikatem księgowym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %