Usługi

Jak dostać się do wnętrza auta bez klucza?

0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

Pośpiech nie służy, jest to oczywista rzecz, niestety w natłoku zajęć nie potrafimy się skupić i zapominamy o rzeczach najważniejszych. Pewnie nie jednemu z nas pod wpływem presji czasu zdarzyło zapodziać się gdzieś klucze od auta. Gorzej, jeśli klucze zostały pozostawione we wnętrzu auta. Co zrobić w takim przypadku? Wydaje się, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie awaryjne otwieranie samochodów.

Kryzysowe sytuacje

Awaryjne otwieranie samochodów może być spowodowane różnymi sytuacjami losowymi. Oprócz tak oczywistej kwestii, jak zostawienie kluczy wewnątrz auta, pozostaje jeszcze uszkodzenie zamka lub po prostu ich zgubienie. Oczywiście można posiłkować się parą kluczy zapasowych, lecz te często pozostają schowane w domu na wypadek sytuacji podbramkowej. Aby cała operacja przebiegła pomyślnie i nie spowodowała poważniejszego uszkodzenia auta, należy skontaktować się z doświadczonym ślusarzem, który dokona awaryjnego otworzenia auta.

Zaufaj profesjonalistom

Ślusarz z pogotowia zamkowego to właściwa osoba na właściwym stanowisku, a dziedzina polegająca na awaryjnym otworzeniu samochodu to dla niego codzienność. Doświadczony ślusarz nie będzie miał problemu w otworzeniu auta, zarówno w nowoczesnych modelach, jak i tych starszych. Najważniejszym jest jednak to, że przy otwierania zamku żaden element karoserii, która jest kosztownym elementem auta, pozostanie w stanie nienaruszonym. Czy jest to możliwe i na czym polega proces awaryjnego otwierania samochodów?

Sprawdzone rozwiązania

Za pomocą zaawansowanych narzędzi ślusarskich można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Sprawdzony w boju ślusarz zadba o to, aby klucze, karoseria oraz uszczelki pozostały w idealnej kondycji. Istnieje także inny sposób na dotarcie do wnętrza auta. Za pomocą specjalnej przyssawki ślusarz doprowadza do odgięcia okna, przez co dochodzi do wytworzenia otworu. W pozostały otwór zostaje włożona poduszka hydrauliczna, która zwiększa powstałą szczelinę. Powiększona w ten sposób przestrzeń pozwala na swobodne manewrowanie haczykiem, w celu poruszenia klamki i otwarcia auta lub sięgnięcia po kluczyki pozostawione we wnętrzu samochodu. Niestety taki złożony proces powoduje zwiększone ryzyko uszkodzenia wcześniej wymienionych elementów auta, dlatego też takiego zdania może się podjąć wyłącznie ślusarz, który charakteryzuje się kilkuletnim doświadczeniem.

Awaryjne otwieranie samochodów na własną rękę

Negatywne emocje wywołane nieprzewidzianą sytuacją w postaci zatrzaśniętych drzwi oraz pozostawionych kluczy wewnątrz auta mogą wpłynąć na przypływ niezbyt sprawdzonych pomysłów. Jeśli wydaje ci się, że jesteś w stanie otworzyć swoje auto na własną rękę, to jesteś w wielkim błędzie. Nie posiadając wprawy oraz narzędzi, które są niezbędne do takiej operacji, narazisz się tylko na duże koszty. Nieprofesjonalne działanie haczykiem to najkrótsza droga do zarysowania karoserii lub nadwyrężenia kondycji uszczelek. Jeśli jesteś już u progu wytrzymałości i myślisz już o drastycznym rozwiązaniu, czyli wybiciu szyby w aucie, to lepiej zadzwoń po doświadczonego ślusarza, z pewnością okaże się to opcją budżetową w stosunku do kupna nowej szyby. Oczywiście możesz postąpić inaczej, w przypadku gdy w aucie znajduje się małe dziecko lub zwierzę. Wzrost temperatury we wnętrzu pojazdu to zdecydowanie niekorzystne czynniki, zagrażające zdrowiu i życiu.

Zabezpiecz się w porę

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że można się zabezpieczyć przed sytuacją związaną z awaryjnym otwarciem auta już tuż przed zakupem. W przypadku konkretnych modeli samochodów tego typu usługa występuje w pakiecie assistance. Warto spytać o takie rozwiązanie danego dealera samochodowego.

Opcje warta rozważenia

Jeśli powyżej opisana sytuacja przydarzyła się właśnie tobie, a nie znasz sprawdzonego ślusarza, możesz zgłosić się po pomoc drogową, która także jest sprawdzonym rozwiązaniem. Tego typu serwis jest przez nią oferowany przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a oczekiwanie na usługę nie zabiera wiele czasu.

Aby na przyszłość uchronić się przed nerwowymi momentami, wystarczy zastosować ciekawe, a zarazem proste metody, które uchronią przed zapodzianiem się kluczy. Ze względu na ich nieduży kształt wystarczy zaopatrzyć się w brelok, który nie pozwoli nam schować kompletu w niezauważonym miejscu. Inną opcją, którą warto rozważyć, jest zakup smyczy do kluczy. Jeśli jesteś osobą, która ma wiele spraw na głowie, to najprostszy sposób byś miał je zawsze przy sobie, a szczególnie wtedy, gdy są ci one potrzebne.Nieco bardziej profesjonalnym zastosowaniem charakteryzuje się natomiast lokalizator GPS, który po połączeniu za aplikacją na smartfonie jest w stanie podać dokładną lokalizację kluczy. Jest to także idealna metoda, która pozwala uchronić się przed złodziejami aut. Oczywiście istnieją także lokalizatory budżetowe, które działają na zasadzie wysyłanie dźwięków lub sygnałów świetlnych. Wszystkie wymienione sposoby, to najkrótsza droga do tego, by nie narażać się na zbędne nerwy oraz duże wydatki związane z pracą doświadczonego ślusarza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %