Jak uporządkować szafę dziecka?
Dziecko Moda

Jak uporządkować szafę dziecka?

0 0
Read Time:4 Minute, 2 Second

Jak uporządkować szafę dziecka? Jedna szafa, a w niej dosłownie tony ubrań. Tak z całą pewnością wygląda niejedna garderoba naszego dziecka. My rodzice jesteśmy mistrzami kupowania wszystkiego w nadmiarze. Dzieci z ubrań wyrastają, a my zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele z części garderoby nie było nawet założone. Szafa dziecka to miejsce, w którym wszystkiego jest bardzo dużo i często nam rodzicom tak trudno jest się połapać w całym tym bałaganie i szaleństwie ubraniowym. Co więc zrobić, aby ubrania dla dzieci miały swoje miejsce, by w szafie był porządek, a nam rodzicom by łatwiej można było coś znaleźć?

Jak uporządkować szafę dziecka?
Jak uporządkować szafę dziecka?

Istnieje wiele trików, dzięki którym możemy zapanować nad chaosem i wprowadzając różnorodne rozwiązania, mieć dostęp do tego, co w danej chwili jest nam akurat potrzebne. W szafie podobnie jak w pokoju dziecięcym rzeczą najważniejszą i priorytetową jest to, aby stworzyć odpowiedni porządek pod względem dobrej segregacji, bowiem tylko takim sposobem jesteśmy w stanie utrzymać porządek i pełną wygodę w poszukiwaniu akurat tego, co naszemu maluszkowi jest akurat potrzebne. Jeśli nad tym popracujemy, jesteśmy przekonani, że problem bałaganu i codziennych poszukiwań rzeczy przestanie mieć miejsce.

Ubrania dla dzieci na daną porę roku

Kluczowym elementem jest ułożenie rzeczy pod względem pory roku, jaką obecnie mamy. Cóż to oznacza? W szafie w centralnym punkcie, do którego mamy największy dostęp powinny znaleźć się ubrania dla dzieci, które akurat teraz będzie ono nosiło. Skoro bowiem jest czerwiec, a na zewnątrz 30 stopni Celsjusza i najbliższe miesiące tak właśnie się zapowiadają, to po co nam na głównej szafce grube swetry, bluzy, kurtki i inne tego typu części garderoby? Jeśli posiadamy dużą szafę, możemy ją odpowiednio rozplanować. Na górze, gdzie dostęp jest najtrudniejszy możemy poukładać rzeczy nieużywane w danej chwili, a niżej, na wysokości naszego wzroku i naszych rąk ułożyć te, które będą w najbliższym czasie noszone. Jeśli zaś szafę mamy małą, wtedy można spakować ubrania, które nie będą na razie noszone i wynieść je do piwnicy, na strych, czy też w każde inne miejsce, gdzie nie będą nam one przeszkadzać, by jak nastąpi zmiana pory roku, można je było przynieść i zastąpić nimi inne ubrania. Takie rozwiązanie bardzo się sprawdza, bowiem im mniej w  naszej szafie ubrań, tym większa szansa, że ten ład i porządek będziemy mogli zachować. Warto więc takie ubrania dla dzieci układać pod względem pór roku, by to jest najlepsze z rozwiązań, by mieć pod ręką to, co w danym czasie okaże się być najlepszymi z rozwiązań.

Segregacja ubrań w szafie

Kolejną, bardzo ważną kwestią jest segregowanie ubrań. Bardzo wielu rodziców ma duży problem z tym, że trzymają w szafach wszystkie możliwe ubrania dla dzieci, wciąż poszukując tych, które są potrzebne. Po co gromadzić ubrania, które są już za małe? Na co trzymać na głównej półce te, które przydadzą się dopiero za rok? W szafie odpowiedni porządek to podstawa, który znacząco wpływa między innymi na to, jak takie miejsce wygląda i jak w praktyce się sprawdza. Jak wiadomo dzieci rosną bardzo szybko. Czasami wystarczą nam dwa, trzy miesiące, a my zdajemy sobie sprawę z tego, że u naszego maluszka spodnie są znowu za małe o 2cm, a rękawki w bluzie już dawno straciły swoją ważność. Raz na dwa miesiące powinniśmy więc postawić na segregowanie ubrań u maluszka. Cóż to oznacza? Najlepiej wyrzucić z szafy wszystko, co się w niej znajduje, a następnie układać ubranka od początku. Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, na głównych półkach te na daną porę roku, powyżej te, których na razie nie używamy. Wszelkie ubrania dla dzieci, które są dziecku za małe lub które wiemy, że mu nie założymy, odkładamy na bok i wydajemy komuś, komu się przydadzą lub po prostu sprzedajemy.

Kupowanie ubrań dla dzieci, które są niezbędne

My mamy jesteśmy mistrzyniami kupowania ubrań naszym dzieciom, nawet, jeśli doskonale wiemy, że one wcale nie są mu potrzebne. Co z tego, że dziecko ma piętnaście par spodni, jeśli kolejna para jest w takim wzorze lub kolorze, którego w szafie nie mamy? Co z tego, że mamy trzydzieści sukienek na lato, jeśli ten model jest dosłownie doskonały? I tak kupujemy i kupujemy. Ubrań w szafie dziecka jest coraz więcej, bałagan coraz większy, a my nadal stojąc przed szafą zastanawiamy się, co temu dziecku ubrać. Na tym właśnie polegają dylematy mam, które potrafią stworzyć problem z niczego, a ubrania dla dzieci stanowią dla nich często problem nie do rozwiązania. Warto więc zmienić zasadę i kierować się tym, co istotne – kupujemy rzeczy, które dziecku się przydadzą i które są po prostu dla niego niezbędne. Tylko bowiem w taki sposób będziemy mieć kontrolę nad co jest w szafie, nie będziemy mieli problemów z dobieraniem ubrań i co ważne, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na zupełnie inne rzeczy. Czyż więc nie warto na to właśnie stawiać? Czyż nie warto tak działać, aby było dobrze i nam i naszemu dziecku?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %