Technologia

Wszystko, czego potrzebuje Twój telefon, czyli o smartfonowych akcesoriach

0 0
Read Time:3 Minute, 27 Second

Telefon ma każdy z nas, niektórzy nawet dwa. Niezbędnik codzienności, nasza łączność ze światem. Zaczyna z nami dzień dzwonkiem budzika, kończy ostatnim sprawdzeniem wiadomości. telefon, smartfon, iPhone. Mieści się w nim wszystko – wspomniany budzik, telefon, net, poczta, radio, tv, kino, kontakty, zdjęcia, praca, pliki worda i exela, aparat fotograficzny, sms-y, komunikatory, czyli cały nasz świat.

Mamy go przy sobie wszędzie – przy łóżku, w pracy, w torebce, kieszeni, w samochodzie, na spacerze, wycieczce, w podróży, na przyjęciu i służbowym spotkaniu. Czego potrzebuje oprócz naładowanej baterii? O, to zależy! Podział według wymagań użytkowników:

Akcesoria telefonów – zestaw podstawowy:

 – dla każdego użytkownika to telefon + kabel USB + ładowarka.

– dla estetów dodatkowo etui, czyli ochronny pokrowiec, chroniący telefon przed zarysowaniami. Etui są dostosowane do różnych marek i modeli telefonów, z przeogromną gamą kolorystyczną i wzornictwem.

– dla estetów i oszczędnych oraz dynamicznych i sportowców, a także aktywnej młodzieży dodatkowa ochrona ekranu, czyli folia ochronna, lub nakładka ze szkła hybrydowego albo hartowanego.

Zestaw podstawowy akcesoriów telefonów to:

telefon + kabel USB + ładowarka + etui + ochrona ekranu.

  • dla fanów muzyki oraz lubiących mieć wolne ręce:

– słuchawki. Mogą być nauszne (akceptowane przez laryngologów), douszne i z przewodzeniem kostnym. Te ostatnie są bezprzewodowe i nie odcinające użytkownika od świata zewnętrznego. Polecane szczególnie sportowcom. np. uprawiającym jogging i rowerzystów, ponieważ dzięki tym słuchawkom usłyszą szczekanie psa, nadjeżdżający samochód lub dzwonek rowerowy.

dla fanów wiadomości tekstowych:

– rysiki aluminiowe lub stalowe. Znacznie ułatwiają pisanie, zwłaszcza, kiedy klawiatura jest mała. Chętnie używane przez starsze osoby, którym z wiekiem maleje precyzja ruchów palców.

dla podróżujących i zapominalskich:

– PowerBanki, czyli przenośne ładowarki. Niezbędne, kiedy nie ma pewności, czy w pobliżu będzie kontakt do naładowania baterii lub dla osób, które nie lubią być zaskakiwane informacją “zostało 2% baterii”. Są klasyczne PowerBanki, ładowane z prądu i solarne, ładowane przez światło słoneczne.

dla notujących i kinomanów:

– stand to rodzaj podstawki, stojaka do telefonu, kiedy potrzebny jest telefon do rozmowy, a ręce do robienia notatek lub wykonywania innych czynności. Bardzo chętnie wykorzystywany również do oglądania filmów. Stand znalazły zastosowanie również … w kuchni, gdzie można wygodnie postawić telefon z przepisem na ciasto lub filmem mistrza gotowania. Wszelkie instrukcje step by step podgląda się wygodnie z telefonem ustawionym na standzie. Telefony można ustawiać pionowo lub poziomo.

dla podróżników i miłośników fotografii:

– Selfie stick, czyli akcesoria telefonów dedykowane specjalnie miłośnikom selfie. Uchwyt do telefony umieszczony jest na końcu rozciąganego kijka. Łączność z telefonem odbywa się bezprzewodowo lub za pomocą bluetootha.

– statywy umożliwiają, jak sama nazwa wskazuje, robienie zdjęć statycznych, grupowych, bez efektu zdjęcia “na kiju” lub “wyciągniętej ręki”. Łączność podobnie jak w selfie stick’ach – bluetooth lub bezprzewodowo.

-gimbale, to inaczej stabilizatory. Oparte są na zasadach stosowanych w żyroskopach i mają za zadanie stabilizowanie ruchu podczas filmowania. Obraz nie drga, jest stabilny i płynny.

– uchwyty do telefonów, przeznaczone do mocowania w samochodach i do rowerów. Ułatwiają na korzystanie z telefonu podczas jazdy, np. na wygodne korzystanie ze wskazówek map GPS.

Niektóre statywy pełnią również funkcję kijków do selfie. Dzięki teleskopowej budowie, można regulować ich długość. Składają się do niewielkich rozmiarów, do schowania w plecaku lub torbie.

dla miłośników nocnych przygód i oraz inżynierów:

– kamery termowizyjne, czyli akcesoria telefonów dla zaawansowanych. Podłączona do telefonu kamera termowizyjna pozwala na obserwację na ekranie smartfona zwierzyny w lesie nocą lub po zmierzchu i we mgle. Ma również zastosowanie w energetyce, ponieważ można dzięki niej dokładnie określić np. straty energii cieplnej, miejsca, gdzie przegrzewają się kable i przerwy w izolacji. Niewidoczne gołym okiem obszary ciepła dzięki kamerze termowizyjnej są natychmiast wykrywane i dobrze zlokalizowane.

dla graczy;

– pady, specjalnie zaprojektowane gamepady, z których można korzystać w dowolnym miejscu. Wyposażone są we wszystko, co jest niezbędne do zabawy w wirtualne gry i wyścigi. Mają prawdziwe przyciski, które wygodnie reguluje się kciukami

do biura i samochodu:

– podkładki antypoślizgowe. Zastosowanie jest proste- telefon nie wyślizgnie się pod stertę papierów, a specjalne podkładki antypoślizgowe do samochodu utrzymają aparat na kokpicie.

dla fanów tańca i muzyki oraz szybkich tele-mini-konferencji:

  • głośniki przenośne. Sprawią się doskonale, kiedy trzeba na szybko zorganizować muzykę do tańca lub zmienić otoczenie w mini salę koncertową. Doskonale się sprawią, kiedy trzeba słuchaczom odbiór czyjejś telefonicznej wypowiedzi. Zapewniają bezprzewodową transmisję głosu przez Bluotooth’a.

Akcesoria telefonów dają więc nieograniczone możliwości wszechstronnego, a jednocześnie profesjonalnego wykorzystywania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %