Technologia

Porady dotyczące zakupu swojego serwera

0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second

Czy nadszedł czas, aby Twoja firma miała własny serwer przeznaczony do przechowywania istotnych plików? Ze względu na koszt nawet najbardziej podstawowego serwera, który może być podzielony na tysiące, rozsądnie jest przed zakupem zastanowić się, czy można się bez niego obejść. Możliwe jest na przykład skonfigurowanie istniejącego komputera, aby działał jako serwer.

Zakup serwera. Co warto wiedzieć o tym przedsięwzięciu?

Małe firmy często decydują się na korzystanie z usług przetwarzania w chmurze, które są bardziej elastyczne pod względem dostosowywania i nie wymagają zakupu sprzętu. Usługi peer-to-peer, takie jak Dropbox i Dokumenty Google, mogą również umożliwiać pracownikom bezpłatne udostępnianie plików w bezpiecznej sieci.

Kupno własnego serwera

Jednak posiadanie własnego serwera z pewnością ma zalety. Istnieje bezpieczeństwo, które może on zapewnić twojej sieci, a także możliwość kontrolowania wszystkich twoich danych w dowolnym momencie. Jeśli zdecydujesz się na hosting własnego serwera, twoje biuro powinno być również przygotowane do zapewnienia fizycznie bezpiecznej lokalizacji, chroniąc serwery przed potencjalną szkodą w wyniku przegrzania lub kradzieży fizycznej. Ponadto musisz wyznaczyć pracowników do zarządzania uprawnieniami serwera. Oznacza to osobę lub osoby wyznaczone do regulowania stron, które mogą również uzyskać dostęp do informacji na serwerze. Chociaż zwykle jest to dział informatyczny w większych organizacjach, zadanie w mniejszej organizacji może również wykonywać osoba z zaawansowaną wiedzą techniczną.

Pamiętaj, że twoje serwery są oczami i uszami twojego systemu sieciowego, a wrażliwe informacje są zagrożone, jeśli zostaną naruszone. Dobrze przeanalizuj swoje opcje, w tym alternatywne możliwości, takie jak przechowywanie w chmurze. Wybierz wówczas metodę, która najlepiej odpowiada potrzebom i budżetowi Twojej firmy. Jeśli nadszedł czas na zakup, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami od Johna Engatesa, dyrektora ds. Technologii firmy hostingowej Rackspace z siedzibą w San Antonio w Teksasie.

Znajdź usługę idealnie dopasowaną do twoich indywidualnych potrzeb

Istnieją różne typy serwerów dla różnych potrzeb, więc odpowiednio oceń, co będzie niezbędne dla twojej firmy. Co chcesz, aby twój serwer zawierał? Jeśli potrzebujesz tylko udostępnić podstawowe pliki, możesz skonfigurować bezprzewodowy dysk twardy, aby udostępniać pliki pracownikom w małym biurze. Większość małych firm potrzebuje jedynie serwera w postaci jednostki pamięci podłączonej do sieci, która łączy się z siecią Ethernet. Takie rozwiązanie może zaoszczędzić ogromną ilość trudu i chronić informacje firmy przed ewentualnym wyciekiem w internecie.

Rozważ wynajem, zamiast bezpośredniego zakupu swojego własnego serwera

Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi zmierza w kierunku rezygnacji z zakupu fizycznych serwerów i przejścia do chmury. Mimo wszystko, jeśli masz bardzo specyficzne wymagania bezpieczeństwa, takie jak na przykład jakiś mandat od organizacji rządowej i te dane nie mogą opuścić twojego biura, może to być powód do posiadania serwera, który zapewni dodatkowe zabezpieczenie. Wiele firm wynajmuje klientom miejsca do przechowywania danych za miesięczną opłatą i oferuje usługi serwisowe. Firma tego typu zazwyczaj oferuje dedykowane i chmurowe usługi hostingowe i opłaty w ruchomej skali, zależnej od twoich potrzeb zgodnie z oceną sieci.

Postaraj się przewidzieć ewentualny przyszły wzrost zapotrzebowania

Na ogół zrozumienie procesu zakupu serwera plików z wystarczającą ilością pamięci RAM i miejsca na dysku twardym przypomina proces kupowania zwykłego komputera. Musisz jednak wziąć pod uwagę liczbę osób, które będą miały dostęp do Twojej sieci. Jeżeli jest to jedna osoba lub kilka, możesz spełnić zadanie za pośrednictwem bardzo małego serwera. Jeśli jest to tuzin, sto lub jakakolwiek inna liczba, będziesz musiał pomyśleć o serwerze z nieco większą mocą obliczeniową i więcej pamięci, a może nawet większej pojemności sieci, aby móc obsłużyć ruch. Ponadto, biorąc pod uwagę liczbę użytkowników sieci, należy również z góry rozważyć miejsce na dysku twardym. Dla większości osób miejsce na dysku twardym, które będzie niezbędne do prowadzenia firmy, jest łatwe do przewidzenia, jednak wyobrażenie sobie, ile miejsca zużywasz dzisiaj, a jak szybko będą rosły rozmiary danych wykorzystywanych w przyszłości, to dwie inne kwestie. Nie chcesz zmieniać rozmiaru swojego serwera co kilka tygodni. Najlepszym sposobem jest dopasowanie go na sześć miesięcy, rok, a może nawet dwa lata.

Upewnij się, że twój serwer wytrzyma intensywne przetwarzanie danych

Serwerowi producenta nieznanego pochodzenia czasami brakuje odpowiedniej jakości mechanizmu ochrony przed odczuwaniem ciepła i reagowaniem w porę na przegrzewanie się. Warto dokonać wstępnego researchu lub zasięgnąć opinii spółek, lub firm związanych z informatyką, które doradzą znanych producentów. Wybór serwera to inwestycja, która w niektórych przypadkach będzie miała za zadanie posłużyć firmie przez kilka lat, dlatego też zakup powinien być przemyślany na wielu płaszczyznach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %