Technologia

Drukarki atramentowe – które najtańsze w eksploatacji.

0 0
Read Time:4 Minute, 59 Second

Wszyscy wiedzą, że atramentowe drukarki są zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem, jakie możemy znaleźć w większości gospodarstw domowych. Powodem jest oczywiście ich cena, która może wynosić tylko 200-250 zł. Właściciele atramentowych drukarek kochają te urządzenia drukujące pod wieloma względami, ale najważniejsza jest wysoka jakość druku – zarówno monochromatycznego, jak i kolorowego. Drukarki atramentowe docenią także ci, którzy chcą drukować wysokiej jakości grafikę i zdjęcia bez przepłacania! W tym artykule przygotowaliśmy dla naszych klientów kilka drukarek atramentowych, które są nie tylko urządzeniami z najwyższej półki, ale również bardzo tanimi w późniejszym użytkowaniu. Jeśli interesuje Cię ten temat – zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem!

Drukarki atramentowe – tani zakup.

Na początku warto wspomnieć o zaletach i wadach urządzeń atramentowych. Po pierwsze, trzeba jeszcze raz wspomnieć o dużo tańszym druku w kolorze, który pozwala na przygotowanie wydruków fotograficznych i graficznych za ułamek kosztów. Jeśli wiesz, że będziesz drukować głównie na materiałach kolorowych, koniecznie kup drukarkę atramentową, ponieważ nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także uzyskasz najwyższej jakości materiał o nasyconych kolorach.
Kolejną dużą zaletą drukarek atramentowych jest ich rozmiar, który jest naprawdę mały w porównaniu do drukarek laserowych. Ponadto urządzenie atramentowe jest gotowe do pracy natychmiast po uruchomieniu. Jednak w przypadku drukarek atramentowych należy pamiętać, że należy je aktywować i systematycznie używać. W przeciwnym razie, jeśli na chwilę zapomnimy o drukarce, tusz we wkładzie może wyschnąć, co doprowadzi do wymiany tego elementu na nowy. W najgorszym przypadku, gdy głowica jest zintegrowana z drukarką, konieczna może być nawet wymiana całego urządzenia.
Warto również wspomnieć, że wydruki wykonane na drukarkach atramentowych są również znacznie mniej trwałe niż wydruki laserowe. Nie są wodoodporne i rozmazują atrament, a ponadto mogą się rozmazywać natychmiast po wydrukowaniu. Jeśli drukujesz przy użyciu atramentu o niskiej jakości, możesz spodziewać się, że wydruki z czasem wyblakną. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę wysokiej jakości wydruki, warto użyć lepszego papieru do drukarek atramentowych, aby wydobyć odpowiednie kolory i kolory.

Czy drukarka atramentowa może być tania?

Oczywiście, że tak! W liście dla czytelnika w tym artykule zebraliśmy listę niektórych popularnych modeli urządzeń atramentowych, które są naprawdę satysfakcjonujące w obsłudze, a w niektórych przypadkach kosztują zaledwie kilkanaście groszy za wydrukowanie strony! Inwestycja we własną, gotową do użycia drukarkę atramentową to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze! Częste korzystanie z drukarek lub tzw. kserokopiarek może być bardzo kosztowne, a dzięki własnemu sprzętowi byliśmy w stanie oszacować rzeczywisty koszt. Drukarki atramentowe sprawdzają się zarówno w biznesie, jak iw domu. Zazwyczaj wybierają je studenci i studenci, którzy potrzebują ich do przygotowania kolorowych notatek. Jednym słowem: niezastąpiony, na pewno spełni Twoje oczekiwania!

Drukarki atramentowe — niedrogie modele w akcji

Modele drukarek atramentowych opisane w tym artykule to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na laser, ale muszą często drukować. To dlatego, że określone modele są tanie w eksploatacji i nie kosztują dużo atramentu.

Epson XP-3105

Tania drukarka atramentowa firmy Epson Epson XP-3105 to wielofunkcyjna drukarka atramentowa, która umożliwia przygotowywanie wydruków najwyższej jakości zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym. Oprócz klasycznej funkcji drukowania, urządzenie potrafi również szybko skanować i kopiować dokumenty, faktury i inne materiały. Drukarka jest bardzo szybka, ponieważ może wydrukować 33 strony w ciągu jednej minuty w trybie monochromatycznym i 15 stron w trybie kolorowym. Dodatkowo wyposażona jest w automatyczny druk dwustronny, czyli druk dwustronny, co pozwala zaoszczędzić papier i uprościć pracę. Drukarka działa zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo (Wi-Fi), dzięki czemu można ją obsługiwać również z urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon czy tablet. Koszt samego urządzenia to około 300 zł. W naszym sklepie posiadamy materiały eksploatacyjne premium kompatybilne z modelem Epson XP-3105.

Brother DCP-J105

Tanie drukarki atramentowe Brother Ostatnią rekomendacją drukarki atramentowej jest model Brother, Brother DCP-J105, który jest bardzo tani w późniejszym użytkowaniu. Jest to urządzenie przeznaczone do użytku w małych biurach i domach. Pozwala nie tylko drukować dokumenty, ale także je skanować i kopiować. Jest kompatybilny z prawdziwie wysokowydajnymi wkładami atramentowymi, które działają przez długi czas i zapewniają najwyższą jakość gotowych wydruków. Urządzenie wyposażone jest również w interfejs sieci bezprzewodowej. Jak na urządzenie atramentowe, ta drukarka jest bardzo szybka, ponieważ może wydrukować 27 stron monochromatycznych i 10 stron kolorowych na minutę. Ten model Brother kosztuje około 639 zł. W dodrukarki.pl znajdziesz najwyższej jakości materiały eksploatacyjne do tego urządzenia. Za około 12 zł można kupić zamienniki do atramentów JetWorld LC525Xl i LC529XL. Wyświetl wszystkie dostępne atramenty do drukarki Brother DCP-J105.

Proponowana drukarka atramentowa jest idealna dla tych, którzy chcą korzystać z drukarki regularnie i często bez rozbijania banku. Podobną listę przygotowaliśmy również dla entuzjastów sprzętu laserowego, którzy lubią oszczędzać. Zapraszamy również do przeczytania tego artykułu!

HP DeskJet 2130

Niedrogie drukarki atramentowe HP Pierwszą propozycją drukarki atramentowej, którą przygotowaliśmy dzisiaj, jest model HP, HP DeskJet 2130. Zdecydowanie ułatwi i usprawni codzienne drukowanie. Oprócz możliwości drukowania urządzenie umożliwia również skanowanie i kopiowanie dokumentów. Drukarka jest w pełni funkcjonalna zaraz po uruchomieniu, a jej niewielkie rozmiary sprawiają, że możesz ją nawet postawić na biurku, co znacznie ułatwi Ci pracę. Urządzenie wyposażone jest w dedykowany panel sterowania, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo przyjemna i intuicyjna. Trzeba też wspomnieć, że drukarka HP DeskJet 2130 posiada certyfikat Energy Star, który przyznawany jest tylko tym urządzeniom, które zużywają najmniej energii. Ponadto HP zapewnia klientom bezpłatne usługi recyklingu materiałów eksploatacyjnych. Urządzenie drukuje w trybie monochromatycznym (7,5 strony w minutę pracy) oraz kolorowym (5,5 strony w minutę pracy). Maksymalna rozdzielczość druku tego urządzenia to 1200 dpi x 1200 dpi. Ten model drukarki jest bardzo atrakcyjny.

Czy warto kupić najtańszą drukarkę atramentową?

Odpowiedź jest jasna: nie warto! Producenci urządzeń atramentowych często sprzedają swoje drukarki za bardzo małe pieniądze (około 100-300 zł), co skutecznie zachęca użytkowników do ich zakupu. Niestety jest to iluzoryczna oszczędność, ponieważ koszt kolejnych operacji jest bardzo wysoki. Nawet jeśli zdecydujemy się na tańsze alternatywy, ich ceny mogą nas unieszczęśliwić. Nie oznacza to jednak, że jedyną opcją jest zakup najdroższej drukarki atramentowej, jaką możemy znaleźć.

Rozwiązaniem tego problemu jest dokładne sprawdzenie cen materiałów eksploatacyjnych przed zakupem konkretnego modelu. Warto zainteresować się oryginalnym atramentem i alternatywami dla porównania.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %