Recenzja tabletu Apple iPad Pro 11 - najlepszy tablet, jaki Apple kiedykolwiek stworzyło?
Technologia

Recenzja tabletu Apple iPad Pro 11 – najlepszy tablet, jaki Apple kiedykolwiek stworzyło?

0 0
Read Time:4 Minute, 5 Second

Nie jestem zwolennikiem tabletów. Uważam je za coś spomiędzy laptopów i telefonów – coś, co nie jest potrzebne w życiu codziennym. Nieco zaskoczyłem się, gdy otrzymałem do testów urządzenie Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB – gwiezdna szarość, do którego tak właściwie nie wiedziałem, jak podejść. Schowałem swoje ogólne uprzedzenie do tego typu urządzeń w kieszeń i przystąpiłem do testów. Co okazało się w ich trakcie? Czy ten tablet przekonał mnie do całej tej kategorii urządzeń i wreszcie czy warto go kupić? Odpowiedzi na te wszystkie pytania postaram się udzielić w tym wpisie.

Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB (gwiezdna szarość) – pierwsze wrażenia

Moje prywatne uprzedzenie do tabletów minęło, gdy tylko Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB (gwiezdna szarość) znalazł się w moich rękach – okazało się, że wygląda świetnie. Gwiezdna szarość to kolor, który pokochałem, a design całego urządzenia – z jednej strony minimalistyczny, a z drugiej nowoczesny – po prostu mnie zachwycił. Całość doskonale wpasowała się w moje ręce, była przyjemna w dotyku. Od razu spostrzegłem, że tablet ten jest po prostu solidnie wykonany i zapewne nie ulegnie uszkodzeniu po pierwszym mniejszym czy większym kontakcie z podłożem.

W czasie moich pierwszych testów spostrzegłem, że tablet ten… nie posiada przycisku “home”. Bardzo szybko za to zbiera kurz, smugi oraz zabrudzenia, co może negatywnie oddziaływać na umysły pedantów. Dla mnie było po prostu zauważalne.

 

Zobacz również:

 

Dlaczego polubiłem tego iPada i jak sprawdził się w codziennym użytkowaniu?

Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB (gwiezdna szarość) jest jednym z najpotężniejszych urządzeń, z jakimi do tej pory miałem styczność. Zasila go naprawdę świetnie działający procesor, który zapewnia urządzeniu płynność pracy pod niemal dowolnym obciążeniem. Całość jest w stanie pracować na jednej baterii naprawdę długo. Nawet ja przy moich częstych i długich podróżach nie musiałem ze sobą zabierać ładowarki, co jest zdecydowanym plusem i dobrze świadczy o urządzeniu amerykańskiego giganta.

Moją uwagę przykuła bardzo wygodna i czytelna aplikacja mobilna, ale też mnóstwo innych narzędzi domyślnie wbudowanych w system, niesamowicie przydatnych w codziennym użytkowaniu. Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB (gwiezdna szarość) pozwala na pracę w kilku aplikacjach jednocześnie – może to nie jest nic dziwnego, ale z pewnością zachwyca w połączeniu z możliwością dzielenia ekranu na kilka części. Zadania pokroju tłumaczeń czy parafrazowania tekstów można tutaj wykonywać z dziką przyjemnością.

Choć główne zalety, o których wspomniałem są tymi zdecydowanie najszybciej zauważalnymi, tablet Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB (gwiezdna szarość) jest niemal naszpikowany innymi mocnymi stronami. Spośród nich wyróżnić mogę:

  • świetną częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, która w znaczący sposób poprawia komfort pracy z urządzeniem,
  • niesamowite głośniki, które wręcz zachęcają do porzucenia słuchawek i słuchania “na pełny regulator”,
  • mnóstwo ciekawych funkcjonalności, które nie są zapychaczami, a które rzeczywiście sprawdzają się w codziennym użytkowani,
  • system iOS 13, który jest idealnie zoptymalizowany do działania z tym tabletem i który dał mi całe mnóstwo możliwości.

Czy Apple iPad Pro 11 posiada jakieś wady?

Choć nie bez powodu przedstawiam tablet Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB – gwiezdna szarość w dobrym świetle, nie uważam go za urządzenie bez wad. Tej największej upatruję w obudowie, która ma tendencje do brudzenia się i “przyciągania odcisków” – bardzo ciężko jest ją otrzymać w czystości. Ekran również nie jest wykonany z idealnego tworzywa. Irytujący może się okazać brak złącza słuchawkowego i obecność portu USB-C jako jedynego dostępnego. Niefortunnie ułożono też moduł FaceID, który dodatkowo nie zawsze spełnia swoją funkcję (ma problemy z rozpoznawaniem twarzy). Może to wynikać ze słabej jakości przedniej kamery. Wszystkie te wady są jednak nieznaczne – zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość zalet, które je przyćmiewają.

W czasie użytkowania tabletu aż chciałem skorzystać z dodatkowych rozwiązań, które pozwalałyby mi wykorzystać jego potęgę w jeszcze lepszy sposób. Tego typu akcesorium to na przykład rysik oraz klawiatura, które są w stanie znacząco podnieść komfort pracy w jego towarzystwie. Miałem okazje je testować i spisują się znakomicie – czemu zatem ująłem to w wadach? Otóż problemem jest tutaj cena. Oba te akcesoria są po prostu bardzo drogie i po wydaniu niebotycznej sumy pieniędzy na sam tablet można mieć słuszne wątpliwości na temat dokładania do interesu kolejnych setek złotówek.

Werdykt

Tablet Apple iPad Pro 11 Cellular 64GB – gwiezdna szarość mogę śmiało nazwać najlepszym, jaki kiedykolwiek miałem w ręku. Jest też jedynym sprzętem tego typu, który zdołał mnie przekonać do zasadności zakupu tabletu jako właśnie takiego – co więcej, od czasu pierwszych testów nie mogę się bez niego obyć. Mimo tego, że nie jest on urządzeniem bez wad i wymaga od nas przyzwyczajenia się do kilku “ułomności”, a często do doinwestowania w niego niemałej sumy pieniędzy, może być czymś, co spełni wiele naszych potrzeb – zarówno pod kątem biznesowym, jak i pod względem czysto multimedialnym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %