Transport Usługi

Jak wykorzystać przechowalnie rzeczy podczas przeprowadzki?

0 0
Read Time:3 Minute, 41 Second

Podczas przeprowadzki często okazuje się, że w mieszkaniu, domu lub garażu znajduje się pełno rzeczy, które już przestały być regularnie używane, a pomimo tego szkoda je wyrzucać lub sprzedawać. W takich sytuacjach nie zawsze opłaca się zabierać je ze sobą, a lepiej je ulokować w domu rodzinnym, a jeśli to niemożliwe to skorzystać z ofert przechowalni rzeczy.

 Co zrobić ze starymi gratami podczas przeprowadzki

Większość osób, a zwłaszcza rodzin z dziećmi na przestrzeni swojego życia gromadzi dziesiątki starych przedmiotów, które są jeszcze niezniszczone, lecz ze względu na różne kwestie nie są już w żaden sposób używane. Mogą to być stare, ale ładne meble, do których czuje się sentyment, książki albo przedmioty użytkowe, takie jak wózek dziecięcy lub rowery. Często są to również różnego rodzaju kolekcje, jeśli ktoś ma akurat konkretne hobby. O ile mieszkając w dużym domu jednorodzinnym, można to wszystko trzymać na strychu, garażu lub w jakiejś komórce, o tyle przeprowadzając się do niewielkiego mieszkania w innym mieście, ciężko by było to wszystko zabrać ze sobą. Sam transport byłby zapewne niezwykle problematyczny, gdyż często wymagałoby to wynajęcia ciężarówki, już nie wspominając o możliwości ulokowania wszystkich, starych gratów w małym mieszkaniu lub nawet kawalerce. Przeprowadzka oznacza więc, że trzeba podjąć radykalną decyzję o sprzedaży lub wyrzuceniu takich przedmiotów, co często nie wchodzi w grę, chociażby ze względów sentymentalnych.

Jest jeszcze jedno wyjście z takiej sytuacji. Można zostawić takie rzeczy znajomych i rodziny, o ile dysponują dużą ilością wolnego miejsca, albo skorzystać ze specjalistycznych przechowalni rzeczy, których ostatnio powstaje coraz więcej. Zapewne ma to związek z faktem, że dzisiejszy rynek pracy wymusza na ludziach częste migrowania i przeprowadzki z jednego miasta, do innego. Nawet jeśli w mieście rodzinnym nie ma takiej przechowalni, to kierunek migracji większości osób polega na przeniesieniu się z małego miasta do dużej aglomeracji, a tam z pewnością będą funkcjonowały przechowalnie rzeczy. Oznacza to, że podczas przeprowadzki we Wrocławiu trzeba tylko znaleźć odpowiednio wcześniej firmę wynajmującą małe magazyny i zapewnić swoim rzeczom transport. Wynajęcie auta dostawczego albo małego busa nie jest jednak żadnym problemem, gdyż sporo osób indywidualnych oraz większych firm, pała się taką działalnością.

Jak działają przechowalnie rzeczy

Jak wykorzystać przechowalnie rzeczy podczas przeprowadzki?
Jak wykorzystać przechowalnie rzeczy podczas przeprowadzki?

Przechowalnie tego rodzaju działają w bardzo prosty sposób. Są to duże obiekty magazynowe, które umożliwiają wynajęcie niewielkiej powierzchni magazynowej osobom fizycznym. Z usług takich firm korzystają zarówno osoby indywidualne, które wynajmują zaledwie po kilka metrów kwadratowych powierzchni, jak również mniejsze lub większe firmy. Podczas przeprowadzki Gdańsk, można na spokojnie przeanalizować, ile powierzchni magazynowej będzie potrzebne, a potem wybrać taką przechowalnię, która oferuje odpowiedniej wielkości magazyny. Jako że takie firmy kierują swoją ofertę do osób fizycznych, to bardzo często najmniejsze, możliwe powierzchnie, które można wynająć, zaczynają się od zaledwie jednego metra kwadratowego.

Jest to bardzo wygodne, gdyż można wynająć magazyn o powierzchni zaledwie kilku metrów, w którym zmieszczą się liczne pudła, a nawet meble. Potrzebując większej powierzchni, można także wynająć większe magazyny, których powierzchnia często sięga nawet 20-30 metrów kwadratowych, co sprawia, że można tam ulokować nawet samochód, o ile regulamin przechowalni na to pozwala. Przeważnie takie firmy lokują swoje magazyny poza miastem w miejscach, do których łatwo dojechać zarówno autem osobowym, jak i ciężarowym. Ważne jest, że takie firmy funkcjonują bardzo profesjonalnie, przez co wszystkie magazyny wyposażone są w porządne zamki i drzwi, a obiekty są monitorowane i chronione. Największe i najlepiej zorganizowane przechowalnie umożliwiają dostęp do swojego magazynu 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Cechą dobrej przechowalni jest również to, że posiada ubezpieczenie, przez co lokowane tam rzeczy są dobrze chronione, co jest pilnowane przez ubezpieczyciela oraz samą firmę.

Ile kosztuje wynajęcie magazynka w przechowalni

Podczas przeprowadzki bardzo ważny jest aspekt ekonomiczny. To sprawia, że pierwszej kolejności większość osób zastanawia się, czy nie lepiej sprzedać zbędnych rzeczy. Na przechowanie do rodziny i znajomych albo do profesjonalnej przechowalni przeważnie trafiają tylko dość cenne rzeczy. Ile więc kosztuje taki magazyn i czy to się w ogóle opłaca?

Koszt takiego magazynu oscyluje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Najmniej magazyny, których powierzchnia wynosi od jednego do pięciu metrów, są przeważnie wynajmowane w cenie nieprzekraczającej 100 zł netto za jeden miesiąc. Większe magazyny są oczywiście droższe, a w tym przypadku działa taka sama zasada, jak przy innych nieruchomościach – im większy metraż, tym mniejszy jednostkowy koszt jednego metra. Magazyny o powierzchni od 20 do 30 metrów kosztują przeważnie około pięciuset złotych za miesiąc, choć jest to też zależne od miasta oraz standardu wypożyczalni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %