Jak zorganizować wesele w namiocie?
Imprezy Usługi

Jak zorganizować wesele w namiocie?

0 0
Read Time:3 Minute, 33 Second

Jak zorganizować wesele w namiocie? Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Organizacja takiego wydarzenia wymaga miesięcy przygotowań. Może to być stresujące dla młodej pary, ponieważ każdy chce, aby to wyjątkowe wydarzenie było najlepszym dniem w ich życiu. Oczywiście wymarzone śluby wiążą się z ogromnymi kosztami. Nie musimy jednak rezygnować z takiej imprezy, jeśli nie stać nas na zorganizowanie eleganckiego przyjęcia w trzygwiazdkowym hotelu. Wystarczy samemu zorganizować uroczystość.

Obniżka ceny ślubu

Szacuje się, że wesele na około 100 osób w dobrej restauracji kosztuje ponad 40 000. Wszystko zależy od poziomu imprezy, którą chcemy mieć. Możesz wynająć DJ’a za 3000, ale możesz też wynająć zespół za ponad 10 000. Nie każdego stać na takie wydatki, jednak większość marzy o tym, aby ich wesele było wyjątkowe. Organizacja wesela w plenerze to doskonały sposób na obniżenie kosztów przyjęcia. Wystarczy znaleźć odpowiedni ogród pod namiot, mamy gotową scenerię na wymarzone wesele.

Wesela w plenerze cieszą się dużą popularnością, jednak ze względu na pogodę większość osób boi się podjąć ryzyko związane z taką imprezą. Pogoda w naszym kraju jest naprawdę kapryśna i nawet organizując wesele w sierpniu, nigdy nie można być pewnym. Wynajęcie hali namiotowej to gwarancja udanej imprezy. W przypadku niepogody goście mogą bawić się w zadaszonym namiocie. Nasze wesele wyglądało tak, jakby miało się odbyć w eleganckim hotelu z wynajętym cateringiem i odpowiednią obsługą. Do dekoracji możemy wynająć firmę lub sami dobrać ciekawe dodatki. Wynajem namiotu weselnego pozwala w dużym stopniu obniżyć koszty organizacji wesela. Jest to forma, która staje się coraz bardziej popularna wśród młodych par. Do organizacji takich spotkań można zaangażować przyjaciół i rodzinę, aby nie wymagało to od nas tak dużego nakładu pracy.

Gdzie wynająć namiot?

Jak zorganizować wesele w namiocie?
Jak zorganizować wesele w namiocie?

Powinniśmy byli poszukać w Internecie namiotu weselnego. Na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Musimy dostosować go do naszych wymagań i liczby gości, których zamierzamy zaprosić. Pamiętajmy również o znalezieniu odpowiedniego miejsca na nasz namiot. Teren musi być równy i wystarczająco duży, aby goście mogli swobodnie wchodzić i wychodzić z namiotu. Wiele osób boi się wynajmować namiot, ponieważ wydaje im się, że nie da się zorganizować imprezy z pustym namiotem. Oczywiście jest to prawidłowe założenie, ale musimy wiedzieć, że możemy również wypożyczyć krzesła, parkiety i stoły – wszystko, czego potrzebujesz na wesele. Takie usługi najlepiej zamówić w pakiecie. Firma, w której to wszystko zamówiliśmy, przywiezie to do nas w jednej przesyłce. Przy dużych konstrukcjach warto zamówić usługę montażu. Namioty muszą być odpowiednio złożone, aby uniknąć uszkodzeń przy silnym wietrze. Parkiet taneczny również musi być odpowiednio ustawiony. Wypożyczenie stołów i krzeseł zdecydowanie ułatwiło nam wesele. Co równie ważne, mamy wszystkie elementy w jednym zestawie, co dodaje elegancji. Istnieje również możliwość wypożyczenia pokrowców na krzesła w dowolnym kolorze. Zakres usług możemy dostosować do naszych możliwości finansowych.

Jeśli nie chcesz sam organizować przyjęcia i marzysz o weselu w namiocie, możesz poszukać hoteli lub restauracji, które organizują takie przyjęcia. To nie powinno stanowić problemu, a wiele lokali rozstawiło takie namioty w swoich ogrodach podczas pandemii. Dzięki temu możliwa jest organizacja wydarzeń nawet w trudnych czasach pandemii. Tak naprawdę będzie to zależało od naszego budżetu i tego, jaką formę wybierzemy.

Planowanie ślubu w namiocie

Oczywiście organizację wesela zaczynamy od zamówienia namiotu. Tutejsze firmy też mają swoje terminy, więc musieliśmy się upewnić, że będziemy w stanie wynająć namiot na nasz dzień ślubu. Następnie być może musimy zająć się parkietami, stołami i krzesłami. Stoły i krzesła zazwyczaj można wypożyczyć od firmy. To samo dotyczy wynajmu parkietów tanecznych. Gdy to wszystko jest już zrobione, możemy zamówić DJ-a lub zespół. Następnie musimy umówić się na spotkanie z fotografem lub kamerzystą. Wszystko to należy zrobić przynajmniej na rok przed planowanym ślubem. Dobrzy fachowcy planują spotkania z wieloletnim wyprzedzeniem.

Decydując się na organizację przyjęcia we własnym zakresie, musisz zadbać również o catering. Wiele osób zaczyna gotować na dużych imprezach. Musimy jednak pamiętać, że nasze wesele odbyło się w plenerze, co oznaczało, że musieliśmy zapewnić własną kuchnię do gotowania lub wynająć profesjonalną obsługę cateringową. Dobra firma przygotowuje jedzenie w dużych pojemnikach z podgrzewaczami. Oczywiście rozstawienie grilla to również świetne rozwiązanie. Po takim wstępnym zaplanowaniu mamy kilka miesięcy spokoju. Dopiero na kilka miesięcy przed ślubem możemy zacząć dopracowywać szczegóły. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia i pojemność naszych portfeli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %