Hobby Imprezy

Organizacja wesela na własną rękę

0 0
Read Time:3 Minute, 43 Second

Przyszłe panny młode zastanawiają się, czy są w stanie zorganizować wesele samodzielnie, czy może będą potrzebować kogoś do pomocy. Dzień wesela to z pewnością jeden z najważniejszych dni naszego życia. Każda kobieta pragnie, aby był on niezapomniany i idealny, tak jak sobie go wyobraża. Organizacja wesela nie jest wcale tak prostą sprawą i stanowi niemałe wyzwanie dla wszystkich par. Musimy przede wszystkim podjąć wiele istotnych decyzji. Warto więc zastanowić się, czy nie będziemy potrzebować organizatora wesela.

Samodzielna organizacja wesela

Planowanie ślubu oraz wesela na własną rękę, jest dobrym rozwiązaniem, jeśli potrafimy być bardzo dobrze zorganizowani. Warto na samym początku stworzyć listę zadań do wykonania. Organizacja wesel nie jest łatwa, przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby uzgodnić wraz z narzeczonym miejsce ślubu, menu, fotografa, kapelę czy DJ-a, a także dekorację sali weselnej i wiele innych rzeczy. Panna młoda musi pamiętać o wybraniu idealnej sukni ślubnej, a także przemyśleć dokładnie swój wygląd w ten niezwykły dzień. Warto skorzystać z pomocy internetu, na forach czy blogach ślubnych znajdziemy wiele pomocnych informacji, a także wiele zdjęć z prawdziwych ślubów. Mogą one stanowić dla nas świetną inspirację. Portale weselne pomogą nam także w doborze zaproszeń ślubnych czy wybranie ciekawego motywu ślubnego i oryginalnych dekoracji. Dobrze jest przed organizacją wesela zapoznać się z najnowszymi trendami i sprawdzić co nam się podoba i z jakich motywów chcemy skorzystać na naszym ślubie. Pomogą nam również książki i czasopisma weselne.

Budżet weselny

W trakcie organizacji wesela musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasz budżet. Jeśli nasze fundusze są bardzo ograniczone, wówczas organizacja wyśnionego wesela może być nieco trudniejsza. Wesele należy zorganizować w zgodzie z naszym budżetem, tak aby nie zabrakło nam pieniędzy na któryś z elementów wesela. Dobrze, jeśli unikniemy nagłych, niespodziewanych wydatków. Niektóre wydatki mogą okazać się niepotrzebne, warto zrezygnować, z których rzeczy nie potrzebujemy, a skupić się na najważniejszych podstawach.

Załatwienie terminu oraz sali

Na termin w atrakcyjnej sali weselnej trzeba aktualnie czekać nawet do 3 lat. Wiele par chce zawrzeć związek małżeński właśnie w 2022 roku. Do tego czasu para ma okazję zarezerwować wymarzoną salę weselną oraz załatwić wszelkie ważne sprawy związane ze ślubem. Coraz więcej osób decydujących się na ślub udaje się na targi ślubne. To idealne miejsce, aby zebrać wszelkie informacje na temat ślubu i jego organizacji oraz aktualnej modzie ślubnej. Długi okres narzeczeństwa i długie przygotowania do wesela nie są złym rozwiązaniem, przez ten czas bowiem para ma okazję jeszcze lepiej się poznać i przygotować swój wymarzony ślub, który będzie dopięty na ostatni guzik. Nie ma potrzeby śpieszyć się ze ślubem, zwłaszcza jeśli nie posiadamy wystarczających funduszy, aby go zorganizować w odpowiedni dla nas sposób. Bliższe terminy są oczywiście także dostępne i polecana szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużych wymagań albo planują wyprawić wesele w plenerze, a nie sali. Pary pragnące zorganizować wesele zaledwie w ciągu paru miesięcy, wybierają mniej popularne miejsca na przyjęcie albo decydują się na wyprawienie małego przyjęcia rodzinnego. Często narzeczeni wybierają na dzień swojego ślubu oraz wesela niedzielę, piątek lub czwartek o ile jest on częścią długiego weekendu. Zorganizowanie wesela w idealnym dla nas terminie nie jest łatwe, jeżeli do organizacji przyjęcia zabierzemy się za późno. Wszystko zależy jednak od nas samych, czy ważniejsza jest dla nas konkretna data ślubu, czy może jednak idealna lokalizacja na ten niezwykły dzień.

Menu weselne

Na około miesiąc przed dniem ślubu musimy już określić, jak będzie wyglądało menu weselne. Restaurator z pewnością przygotuje dla nas pewne propozycje, a my powinniśmy wybrać najbardziej lubiane przez nas dania. Na degustację możemy wybrać się z paroma osobami, wówczas o wiele łatwiej i szybciej podejmiemy decyzję. Niektóre sale mają także dodatkowe oferty, zaliczyć do nich można między innymi wiejski stół, pieczone prosię, kolorowe drinki czy grill w ogrodzie. Zadania wykraczające poza podstawową ofertę, będziemy musieli oczywiście dodatkowo zapłacić, stanowią one jednak ciekawą atrakcję i warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej oferty.

Zaproszenia

W trakcie organizacji wesela nie możemy zapomnieć o wyborze zaproszeń dla gości. W sklepach internetowych znajdziemy gotowe szablony zaproszeń, wystarczy wybrać odpowiedni dla nas wzór, po czym podać tekst i rodzaj czcionki czy kolory. Po czym wydrukowane zaproszenia zostaną do nas wysłane przez pocztę. Istnieją także pracownie, które zajmują się własnoręcznym wykonywaniem zaproszeń ślubnych. Warto skorzystać z ich oferty, jeśli cenimy sobie rzeczy oryginalne. Takie kartki z pewnością prezentują się niezwykle ciekawie, jednakże minusem jest ich wysoka cena. Jeśli mamy do zaproszenia wiele osób, wówczas koszt takich kartem może być znacznie odczuwalny na naszym budżecie weselnym. Jedna kartka może kosztować nawet i 20 złotych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %