Pianka neoprenowa, co to?
Moda

Pianka neoprenowa, co to?

0 0
Read Time:3 Minute, 28 Second

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia surfingowego oraz windsurfingowego, jest pianka pianka neoprenowa. Ten wyjątkowy materiał pełen jest zalet, dzięki którym jest doskonałym wyborem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, spędzających wakacje nad wodą. Stroje piankowe wykonane z neoprenu, posiadają szerokie grono fanów, którzy cenią sobie komfort i wygodę podczas wykonywania sportów wodnych.

Neopren, co to właściwie jest?

Neopren, to gumowy materiał syntetyczny, którego główną cechą jest elastyczność. Dzięki tej właściwości, jest to doskonałe tworzywo, z którego powstają stroje pływackie. Z neoprenu wykonuje się pianki, służące pomocą dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem, a także stroje dla doświadczonych już pływaków surfujących w zimowych miesiącach. Neopren to materiał, który cechuje się wysoką izolacją termiczną, co umożliwia utrzymanie właściwej temperatury ciała przez dłuższy czas. Neopren, zapewnia przyjemne doświadczenia podczas pływania nawet zimą, gdy temperatura wody jest bardzo niska. Materiał ten, jest także odporny na różne warunki pogodowe, zachowując elastyczność w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Właściwości pianki neoprenowej

Pianka neoprenowa jest najczęstszym wyborem wśród wielbicieli sportów wodnych. Zapewnia ona przede wszystkim ochronę przed wiatrem, pozostając tym samym odporną na działanie soli oraz piasku. Pianka neoprenowa, doskonale chroni noszące ją osoby przed deszczem, oraz słońcem. Materiał, jakim jest neopren, to doskonały wybór dla dzieci, które długo przebywają na słońcu, ponieważ zapewnia on wysoki poziom ochrony przed promieniami UV. Aby jednak pianka neoprenowa dobrze spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana do rodzaju aktywności, jaką dana osoba uprawia w wodzie, oraz do warunków pogodowych.  Podczas wybierania odpowiedniej pianki, ważna jest jej wielkość. Zbyt duży kombinezon nie będzie odpowiednio spełniał swojej roli. Stroje wykonane z pianki neoprenowej charakteryzują się ścisłym przyleganiem do ciała, zatem nie powinny one być kupowane w rozmiarze większym, niż jest to potrzebne. Ściśle dopasowany strój, zapewnia komfort i bezpieczeństwo, podczas przebywania w wodzie.

Pianka neoprenowa, dla kogo będzie dobrym wyborem?

Nurkowie oraz surferzy, doskonale znają stroje piankowe zarówno damskie, jak i męskie. Neopren, dzięki swoim właściwością, bardzo często okazuje się trafnym wyborem podczas szukana odpowiedniego stroju do pływania. Jedną z największych zalet pianek neoprenowych, jest szeroki wybór strojów zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Miękki materiał nie uwiera, oraz nie podrażnia delikatnej skóry, dzięki czemu może okazać się idealny dla dzieci. Ponadto, akcesoria wykonane z pianki neoprenowe, nie zawierają lateksu, co umożliwia korzystanie z nich nawet przez alergików. Stroje wykonane z neoprenu są najczęstszym polecanym produktem dla dzieci. Tego typu kombinezon, dzięki grubej warstwie ochronnej, zapewnia dziecku utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała przez cały czas przebywania w wodzie. Maluch nie wychłodzi się, a ruchy jego ciała nie są ograniczone.

Stroje z pianki neoprenowej dedykowane są także dla starszych dzieci, a także dorosłych. Osoby noszące tego typu stroje, chronione są przed niską temperaturą wody, silnym wiatrem oraz słońcem. Neopren chroni wrażliwą skórę przed niepożądanymi skutkami jej kontaktu z piaskiem i solą. Pianki neoprenowe są także doskonałym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem i w wodzie czują się niepewnie. Materiał ten jest bowiem naturalnie wyporny, dzięki czemu utrzymanie się na powierzchni wody staje się łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania pianki neoprenowej?

Bardzo ważnym aspektem jest dopasowanie odpowiedniej grubości materiału, z którego wykonany jest kombinezon. W zależności od pory roku, w jakiej zaplanowane jest przebywanie w wodzie, należy dobrać grubość pianki. Poszukując stroju dla dziecka na okres letni, dobrym wyborem będzie model o grubości 2 milimetry, natomiast na okres zimowy 3 milimetry. Poszukując kombinezonu i akcesoriów, które swoje zastosowanie będą miały podczas wykonywania sportów wodnych, należy przede wszystkim pamiętać o komforcie, jaki zapewniać ma neopren. Męskie lub damskie modele kombinezonów, które wykorzystywane będą latem, powinny posiadać 3/2 mm grubości. Profesjonalne modele kombinezonów składają się z elementów o różnej grubości, dlatego też pojawia się na nich kilka istotnych liczb. Modele o grubości 4/3 mm doskonale sprawdzą się na sezon od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Poszukując kombinezonów na zimniejszy czas, polecane są te o grubości 5/4 mm wyposażone dodatkowo w kaptur. Natomiast dla osób, które uprawianie sportów wodnych planują zimą, najlepszych wyborem są pianki o grubości 6/5 mm z kapturem oraz neoprenowymi butami i rękawicami. Odpowiednio dopasowany strój zapewni komfort oraz wygodę podczas ich użytkowania. Wpływają one także na bezpieczeństwo osoby, która aktywnie spędza czas w wodzie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %