Emporio Armani - jak rozpoznać oryginał?
Moda

Emporio Armani – jak rozpoznać oryginał?

0 0
Read Time:3 Minute, 36 Second

Dom mody Armani słynie z kilku różnych linii ubrań. Jedną z nich jest Emporio Armani – jak rozpoznać oryginał?

Kto stoi za znaną na całym świecie marką?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ojców domu mody Armani było dwóch. Jednym z nich jest powszechnie znany Giorgio Armani – urodzony jako syn wysyłkowego kierownika, niedoszły lekarz, który karierę medyczną porzucił najpierw dla fotografii, by później rozpocząć praktyki w domu mody Nino Cerruti. Drugim z nich był wieloletni partner Gorgia – Sergio Galeotti. Dom mody założyli w 1974 roku i prowadzili do wspólnie aż do 1985 roku, w którym Sergio ku wielkiej rozpaczy Giorgio zmarł na AIDS. Giorgio Armani do dziś niemożliwość uchronienia ukochanego przed śmiercią wymienia jako największą porażkę swojego życia. Choć Sergio umarł, ich wspólne dzieło – dom mody Armani – przetrwało. Dziś majątek marki wyceniany jest na blisko 9 miliardów dolarów amerykańskich, akcesoria Armani należą do najbardziej ekskluzywnych i pożądanych na świecie.

Co odpowiada za sukces domu mody Armani?

Ekskluzywna moda nie jest czymś, czego potrzebuje do życia przeciętny człowiek, a luksusowe towary mają to do siebie, że nie produkuje się ich na masową skalę, by generowały w ten sposób zyski. Jak więc doszło do tego, że markowa odzież spod sztandaru Armani nie tylko utrzymuje się na rynku od dziesięcioleci, ale i wciąż przynosi krociowe zyski?

Prawdopodobnie stoi za tym nieustępliwy charakter Giorgio. Projektant od samego początku istnienia domu mody Armani opiera się wszelkim wpływom aktualnych trendów mody. Wszystkie linie odzieży projektowane są bez pośpiechu, z dużą starannością. Ich zadaniem nie jest zalać rynek setkami tysięcy ubrań wpisujących się w aktualne trendy. Przeciwnie. Akcesoria Armani pojawiają się zaledwie w kilku seriach rocznie, i sprzedawane są w specjalnie wyselekcjonowanych miejscach poświadczonych certyfikatem. Jest to więc ekskluzywna moda na najwyższym poziomie.

Co więcej, próżno szukać u Armaniego wariacji na temat aktualnych modowych trendów. Wszelkie akcesoria Armani oraz markowa odzież opatrzona tym nazwiskiem to przedmioty o niezmiennie klasycznym wyglądzie, w kilku eleganckich kolorach. Dla przykładu czerwień w projektach Armaniego zarezerwowana jest wyłącznie dla strojów wieczorowych.

Emporio Armani – co to za seria?

Ze względu na cenę, ekskluzywność i przeznaczenie danych przedmiotów, akcesoria Armani dzielone są na tak zwane linie. I tak podczas gdy najbardziej ekskluzywna, najdroższa linia opatrzona jest nazwą Black Label, tak linia skierowana do młodszych odbiorców występuje pod nazwą Emprio Armani.

Markowa odzież Emprio Armani, często opatrzona charakterystycznym logo ptaka z rozpostartymi skrzydłami, skierowana jest więc przede wszystkim do młodych dorosłych. Jest to jednak wciąż bardzo ekskluzywna moda. Co o tym świadczy? Choćby to, gdzie można kupić produkty z tej linii. W Stanach Zjednoczonych Ameryki akcesoria Emporio Armani dostępne są w zaledwie 13 certyfikowanych butikach. Na całym świecie sklepów, w których można je zakupić znajdziemy natomiast tylko 153.

Emporio Armani – jak rozpoznać oryginał?

Wszystkie powyższe informacje są niezbędne, by rozpoznać oryginał z serii Emporio Armani. Choć w linii tej znajdziemy zarówno ubrania, jak i perfumy, okulary przeciwsłoneczne oraz zegarki, to zasada rozpoznawania oryginałów będzie podobna w przypadku każdego z tych przedmiotów.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na sklep, który oferuje produkt. Pamiętajmy, że aby sprzedawać akcesoria Armani sklep posiadać powinien umożliwiający to certyfikat. Na takim certyfikacie znajdziemy przede wszystkim nazwę oraz adres sklepu. Również każde z ubrań powinno mieć własny certyfikat autentyczności.

Ważnym elementem umożliwiającym rozpoznanie oryginału z serii Emporio Armani jest także etykieta ubrania. Będzie to etykieta beżowa, zadrukowana czarnymi literami, ewentualnie te kolory mogą być odwrócone. A więc znaleźć możemy ubrania z tej serii opatrzone etykietą czarną, na której litery będą beżowe.

Zawsze należy pamiętać, że markowa odzież z domu mody Armani to ubrania proste, klasyczne, o idealnym, tradycyjnym kroju. W przypadku marki Emporio Armani nie jest inaczej. Jeśli pod taką nazwą znajdziemy ubrania wyjątkowo pstrokate czy ekstrawaganckie, powinno to wzbudzić naszą czujność. Armani to synonim stylu i klasyki, nie ekstrawagancji i ekscentryzmu.

Nigdy nie dajmy się też zwieść kupując ubrania tanie. Ekskluzywna moda nigdy nie będzie tania. Gdyby tak było, przestałaby by być ekskluzywna czy też luksusowa. To są drogie ubrania, za które trzeba zapłacić odpowiednią cenę. Tanio możemy kupić co najwyżej podróbki, ale na nie nie warto wydawać najmniejszych nawet pieniędzy. Dlaczego?

Markowa odzież to nie tylko prestiż, ale także gwarancja najwyższej jakości. Wszystkie tkaniny zostały starannie wyselekcjonowane i wyprodukowane z uwagą poświęconą najmniejszym nawet detalom. Projekty są wielokrotnie sprawdzane i testowane, a kroje wykonane perfekcyjnie. Dzięki temu ubrania Armani leżą na naszym ciele jak rękawiczka na ręce. Są idealnie dopasowane i wygodne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %