Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę?
Uroda Sklepy

Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę?

0 0
Read Time:3 Minute, 37 Second

Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę? Fotel podologiczny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażających gabinet podologiczny. To miejsce, na którym pacjent może wygodnie usiąść na czas pracy. Wybór odpowiedniego fotelu podologicznego ułatwia także pracę samemu specjaliście – umożliwia regulację fotela i ustawienie stóp tak, aby mieć do nich jak najlepszy dostęp.  Czym się kierować przy wyborze fotela podologicznego? 

Fotel podologiczny – co powinien posiadać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Fotel podologiczny spełnia bardzo ważną funkcję w gabinecie. Dlatego też, dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę zarówno te parametry, które będą wpływać na komfort pacjenta jak i te, które usprawnią pracę specjalisty.

Co w takim razie powinien posiadać fotel podologiczny?

  1. Możliwość regulacji fotelu – jedna z najważniejszych cech, które powinien posiadać fotel podologiczny. W gabinecie pojawiają się różni pacjenci, młodsi, starsi o różnym wzroście. Dlatego też, aby podolog miał jak najlepszy dostęp do opracowywanych stóp, musi mieć możliwość regulowania fotelu. Wówczas może dopasować wysokość, na której znajdują się stopy pacjenta.
  2. Łatwość w utrzymaniu higieny – jest to niezwykle istotne ze względu na fakt, iż fotel jest urządzeniem wielokrotnego i długoletniego użytku. Każdy pacjent, pojawiający się w gabinecie podologicznym ma z nim styczność. Dlatego też fotel podologiczny wymaga wyjątkowej dbałości o czystość i odpowiednią higienę. Aby ułatwić pracę i zminimalizować czas potrzebny na to, warto wybrać model łatwy w czyszczeniu – najlepszym wyborem są fotele ze skórzanym obiciem. Inny rodzaj materiału może być zdecydowanie trudniejszy w utrzymaniu.
  3. Podnóżki – to kolejna bardzo ważna część fotelu podologicznego. Zapewniają wygodę podologowi w czasie pracy i wpływają na komfort pacjenta. Podnóżki mogą być amortyzowane, podwójnie dzielone czy posiadać funkcje przedłużania, opuszczania bądź podnoszenia.
  4. Ergonomia i wygoda – w zależności od rodzaju zabiegu pacjent spędza na fotelu podologicznym od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Dlatego też sprzęt ten powinien być wygodny i wpływać na komfort pacjenta. Siedzisko powinno być odpowiednio miękkie (nie może być za bardzo, gdyż wówczas pacjent będzie się “zapadać” w fotelu) i dobrze wyprofilowane, aby zapewnić komfortowe siedzenie. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji podłokietników.
  5. Wygodne i proste sterowanie fotelem – fotel podologiczny powinien być łatwy w sterowaniu. Kwestia dotyczy nie tylko regulacji wysokości, ale również możliwości sterowanie fotelem góra-dół oraz prawo-lewo.

Dzięki temu podolog ma pełny dostęp do stóp pacjenta i może wygodnie zmieniać ich pozycję w trakcie pracy, bez większego nacisku.

Dlatego też przy wyborze fotelu warto zwrócić uwagę, czy sterowanie jest ręczne czy elektryczne. Zdecydowanie wygodniejszą opcją jest forma elektryczna.

Fotel podologiczny – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poza wspomnianymi cechami warto również zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie fotela podologicznego. Im większy jego zakres, tym większa możliwość w kwestii przyjmowania pacjentów m.in. z nadwagą/ otyłością – częstą przyczyną schorzeń w obrębie stóp.

Warto również zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonany jest fotel. Im bardziej trwałe są to tworzywa, tym większa pewność długotrwałości sprzętu. Aby mieć pewność co do wyboru fotelu wysokiej jakości, takich wyborów należy dokonywać w hurtowniach i sklepach medycznych, takich jak Kerpro.

Polecamy najlepsze oferty:

Jak dbać o fotel podologiczny?

Aby fotel podologiczny służył przez lata, poza wyborem dobrej jakości sprzętu, należy również odpowiednio o niego dbać. Najczęściej wskazówki co do pielęgnacji skórzanych foteli podologicznych zawarte są w informacji o produkcie. Jest jednak kilka uniwersalnych zasad, o których warto pamiętać.

Przede wszystkim, fotel skórzany bądź z elementami skórzanymi, nie powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych. Należy również maksymalnie ograniczyć jego kontakt z wilgocią. Działanie tych czynników może zwiększać tendencję do pękania bądź wycierania się elementów skórzanych.

Do czyszczenia i konserwacji foteli podologicznych, należy korzystać z dedykowanych preparatów. Tylko dzięki temu masz pewność, że preparaty te nie zawierają żadnych składników, mogących niekorzystnie działać na tworzywa, z których wykonany jest fotel.

Fotel podologiczny a zachowanie higieny

Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę?
Fotel podologiczny – na co zwrócić uwagę?

W celu zwiększenia higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania z fotelu, warto stosować, zwłaszcza na podnóżki, specjalne, higieniczne worki ochronne. Są one jednorazowego użytku i zapobiegają wnikaniu patogenów w materiał fotelu.

Chronią więc przed przenoszeniem się infekcji, np. grzybiczej i zapewniają komfort pacjentom. Stosowanie worków ułatwia również procesy czyszczenia fotelu – nie trzeba go oczyszczać po każdym pacjencie, co znacznie ułatwia całą pracę.

Wybór fotela podologicznego to decyzja na lata. Dlatego też warto uważnie przeanalizować kryteria, istotne podczas wyboru oraz dokonać zakupu w sprawdzonych i zaufanych miejscach, oferujących profesjonalny sprzęt medyczny, takich jak hurtownia podologiczna Kerpro.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %