Technologia Wnętrza

Niezbędna wiedza na temat nowoczesnych telewizorów

0 0
Read Time:3 Minute, 30 Second

W dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe jest znalezienie nowego telewizora, który nie byłby wyposażony w technologię smart. Dzisiejsze wystawy sklepowe to głównie najnowsze modele, które prześcigają się swoimi parametrami, ilością kompatybilnych aplikacji i systemami operacyjnymi. Jeżeli szukasz budżetowej opcji, która będzie miała za zadanie spełnić jedynie podstawowe funkcje, z pewnością jeszcze znajdziesz kilka modeli tego typu. Pamiętajmy jednak o tym, że z reguły wybierając się do sklepu z elektroniką, zobaczymy modele z ekranami FULL HD, 4K, ULTRA HD, LUB 8K ULTRA HD. Warto zaznaczyć, że wszystkie z powyższych funkcji nie należą do najtańszych.

Jednak czym właściwie są telewizory typu smart? Mówiąc jak najprościej to telewizor, który może połączyć się z internetem. W dzisiejszych czasach pewnie większość z nas zdążyła już wymienić starą, klasyczną wersję telewizora na odbiornik z możliwością podłączenia do sieci. To o czym warto wiedzieć to fakt dotyczący tego, że istnieją różne wersje telewizorów smart. Z uwagi na to, że niemal każdy ma go w swoim domu, producenci telewizorów prowadzą wyścig szczurów wśród popularnych modeli, który ma za zadanie zapewnić im jak najwięcej rozgłosu.

Dlaczego telewizor tak właściwie jest “smart”?

Jak już wszyscy zdążyliśmy zauważyć pierwszą i najważniejszą cechą, która oddziela telewizory typu smart od klasycznych wersji, jest możliwość połączenia z internetem. Prawie wszystkie smart tv są wyposażone zarówno w port Ethernet, jak i wbudowane wifi, które pozwala na wygodne połączenie się z siecią bez konieczności podciągania kabli od modemu w okolice telewizora. Niektóre ze starszych wersji, pierwsze z produkcji smart tv, mogą wymagać podłączenia adaptera z internetem, aby umożliwić funkcjonowanie łącza wifi. Dzisiejsze modele smart tv mają bardzo korzystny odbiór internetu, który nie zakłóca prędkości. Jednakże, jeżeli twoim celem będzie wymagająca aktywność, jak na przykład strumieniowanie gry w jakości 4K HD, możesz podłączyć się do sieci bezpośrednio poprzez kabel, aby uniknąć ewentualnych opóźnień w połączeniu między obrazem i internetem.

Połączenie internetowe służy w przypadku korzystania z telewizora głównie do odbierania programów telewizyjnych za pośrednictwem sieci i łączenia się z prostymi aplikacjami filmowymi, które są dzisiaj na topie popularności. Należą do nich przede wszystkim:

  • Youtube
  • Netflix
  • Hulu
  • HBO

Jeżeli jesteś niewtajemniczony w świat dzisiejszych aplikacji filmowych, pamiętaj, że większość z nich wymaga płatnej subskrypcji, która jest odnawiana co miesiąc. Mimo wszystko istnieje kilka darmowych aplikacji, które umożliwiają na dostęp do podstawowych funkcji. Inną istotną cechą smart tv jest możliwość dowolnego surfowania po internecie. Dzisiejsze modele są wyposażone w przeglądarki internetowe, które umożliwiają przeglądanie internetu bezpośrednio z kanapy. Wystarczy wygodnie się rozsiąść i wykonać wszystkie obserwacje z pomocą pilota do telewizora. Niektóre osoby, które nie są jeszcze wprawione w korzystanie ze sprzętu tego rodzaju, uważają, że korzystanie z przeglądarek internetowych za pośrednictwem smart tv to prawdziwe utrapienie.

Dla wielu osób jest to niewygodne i nieporęczne, co doprowadza do frustracji. Dlatego też przed zakupem nowoczesnego telewizora, warto przetestować jego menu i interakcje pilota z przeglądarką internetową, aby wiedzieć, na co dokładnie się piszemy. Niektóre z modeli mają wbudowane kamery wideo i mikrofony, dzięki którym możemy korzystać z wideo rozmów. Jest to opcja analogiczna do tej w telefonie komórkowym, jednak wszystko zostaje obsłużone na dużym ekranie.

Kilka słów na temat aplikacji w smart tv

Smart tv nie byłby tak bardzo “smart” gdyby nie oferował nam wielu różnorodnych funkcji, prawda? Dlatego też każdy producent dba o to, aby jego sprzęt mógł umożliwić dostęp do wielu różnych usług. Jeżeli przyjrzymy się najnowszym telewizorom, zauważymy, że każdy z modeli ma swój własny sklep z aplikacjami. Brzmi znajomo? Z pewnością spotkaliście się z tym niejednokrotnie, wymieniając telefon na nowy. Według rynkowej prognozy na dany moment liderami w dziedzinie dostępu do najlepszych aplikacji są telewizory ze wbudowanym systemem android. W sklepach androida znajdziemy dosłownie tysiące różnych programów i funkcji, które pozwolą nam na znalezienie swoich ulubionych kategorii i podkategorii filmowych.

Alternatywy na rynku telewizorów typu smart

Nie wszystkie telewizory smart są sobie równe. Być może telewizor, który pochodzi z twojej ulubionej firmy, nie ma optymalnego systemu operacyjnego lub nie posiada aplikacji, które ułatwiają wygodne korzystanie z internetu. Niektórzy rezygnują też z najprostszego powodu, którym oczywiście jest cena. Nie każdy chce wydawać kilka tysięcy na duży, błyszczący ekran, tylko dlatego, że umożliwia on dostęp do większej ilości gier lub aplikacji streamingowych od tańszych modeli. Jeżeli poszukujesz tańszych alternatyw, być może powinieneś zainteresować się produktami takimi jak Fire Tv od Amazona.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %