Szczecin rehabilitacja
Usługi Zdrowie

Szczecin rehabilitacja

0 0
Read Time:3 Minute, 12 Second

W naszym gabinecie Szczecin rehabilitacja szczególnie aktualna jest teza, że ruch to życie. Specjalnie zaprojektowane ćwiczenia wzmacniają mięśnie i utrzymują sylwetkę w dobrej kondycji, znacznie opóźniają rozwój chorób związanych z wiekiem. Specjaliści w naszym gabinecie pomagają opracować program treningu, który odpowiada indywidualnym potrzebom pacjentów. Zajęcia z terapii ruchowej odbywają się pod okiem doświadczonych rehabilitantów.

Jak przydatna jest terapia ruchowa w gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie?

Im bliżej do starości, tym wolniejszy staje się metabolizm. Siedzący tryb życia może prowadzić nie tylko do tak powszechnych problemów, jak zły stan zdrowia i nadwaga, ale także problemów z układem nerwowym, oddechowym i trawiennym. Wiele osób zaczyna również narzekać na zaburzenia w pracy układu mięśniowo-szkieletowego. Regularna terapia ruchowa pomaga poprawić zdrowie w każdym wieku, jest zalecana nie tylko osobom starszym, ale również ludziom młodym w tym sportowcom.  

Terapia ruchowa to skuteczna rehabilitacja w Szczecinie która powoduje:

  • Zmniejszenie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego – arytmia, zawał serca, udar.
  • Ogólne wzmocnienie organizmu, poprawa wytrzymałości.
  • Lepsza jakość snu, zwiększony apetyt.
  • Wzmocnienie układu odpornościowego.
  • Zapobieganie chorobom kości i stawów.

Eksperci udowodnili, że umiarkowane ćwiczenia fizyczne mają działanie lecznicze na ciało i stan psychiczny człowieka. Regularny ruch daje optymizm i radość z każdego dnia.

Zestaw ćwiczeń w gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie

Rehabilitacja w Szczecinie odbywa się pod okiem kompetentnego fizjoterapeuty, którego zadaniem jest określenie poziomu dopuszczalnego obciążenia w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Skuteczny program terapii ruchowej będzie działał tylko wtedy, gdy uwzględni diagnozę i ogólne wskaźniki zdrowotne. Poprawiająca zdrowie terapia ruchowa nie składa się ze zbyt skomplikowanych ćwiczeń. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek i diagnozę oraz ustawić możliwe obciążenie.

Terapia ruchowa w naszym gabinecie rehabilitacyjnym odbywa się w przestronnych salach, wyposażonych w niezbędny sprzęt i narzędzia do terapii, ćwiczeń, kinesiotapingu. Ważne! Ćwiczenia oddechowe wzmacniają płuca, korzystnie wpływają na serce i naczynia krwionośne. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne prowadzą rehabilitanci, którzy prawidłowo rozkładają obciążenie na pożądane grupy mięśniowe. Jeżeli podczas treningu pacjent odczuwa ból, dyskomfort lub inne nieprzyjemne objawy, należy natychmiast o tym poinformować.

Trening fizjoterapeutyczny w gabinecie rehabilitacji w Szczecinie

Ćwiczenia fizjoterapeutyczne mogą być samodzielną metodą leczenia, rehabilitacji i profilaktyki chorób, a także dobrze komponują się z wszelkiego rodzaju lekami, fizjoterapią, termoterapią przed i po zabiegu. Głównym sposobem leczenia w terapii ruchowej są ćwiczenia fizyczne. Ruchy mięśniowe są silnym biologicznym stymulatorem funkcji życiowych człowieka. W celach terapeutycznych stosuje się specjalnie dobrane i metodycznie opracowane ćwiczenia fizyczne. Przepisując je, lekarz bierze pod uwagę charakterystykę choroby, charakter i stopień zmian w układach i narządach, etap procesu chorobowego, informacje o równoległym leczeniu itp.

Efekt terapeutyczny terapii ruchowej opiera się na ściśle dozowanym treningu, który w odniesieniu do osób chorych i osłabionych należy rozumieć jako celowy proces odbudowy i usprawniania zaburzonych funkcji całego organizmu oraz poszczególnych jego układów i narządów. Treningi ogólne i specjalne, pasywne i aktywne, przeznaczone są dla określonych grup mięśni.

Stosowanie treningu w postaci ćwiczeń fizycznych zwiększa działanie innych środków terapeutycznych (fizjoterapia, terapia manualna, masaż itp.) W procesie zdrowienia inne metody terapeutyczne są stopniowo anulowane, a terapia ruchowa, przeciwnie, rozszerza się, podczas gdy pacjent sam aktywnie uczestniczy w procesie leczenia i rekonwalescencji. Stopniowo kształtuje się życie codzienne, nawyki i czynności stają się koniecznością, sposobem na życie, przyczyniają się do długotrwałego utrzymania remisji choroby. Terapia ruchowa i manualna są wskazane w każdym wieku, w prawie wszystkich chorobach, urazach oraz ich skutkach.

Jak przebiegają zajęcia rehabilitacji w Szczecinie?

W naszym gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie terapia ruchowa jest obowiązkową częścią programu rekreacyjno-zdrowotnego. Dla pacjentów, którzy nie mają poważnych problemów zdrowotnych, terapia ruchowa to szansa na maksymalne przedłużenie życia i wzmocnienie własnego organizmu.

Ale nawet umiarkowana aktywność fizyczna wymaga spełnienia następujących warunków:

  • Wybór indywidualnego programu rehabilitacyjnego.
  • Zajęcia z wykwalifikowanymi rehabilitantami.

Rehabilitacja jest wskazana dla osób po urazach, zawale, udarach, operacjach brzucha. Specjalnie opracowany program ćwiczeń, uwzględniający zalecenia lekarskie, pomoże pacjentom stopniowo wrócić do pełnego życia bez powikłań. Rehabilitant podczas terapii ruchowej zapewnia wykwalifikowaną opiekę metodą ćwiczeń fizjoterapeutycznych na etapach leczenia zachowawczego i fizjoterapii.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %